ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۲ ب.ظ
آزادسازی حلب بیش از ۴۰۰هزار آواره سوری را به خانه و کاشانه خود بازگرداند
سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید طی هفت ماه اخیر بیش از ۶۰۳هزار سوری پناهجو به خانه و کاشانه خود بازگشتند، که مقصد حدود دوسوم آنها استان حلب بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد سوری‌هایی که در پی جنگ داخلی این کشور دچار آوارگی شده‌اند، به‌شکل گسترده‌ای در حال بازگشت به خانه و کاشانه خود هستند.

این سازمان که مقر آن در ژنو است، روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که حدود ۶۰۳ هزار پناهجوی سوری در هفت ماه ابتدایی سال جاری میلادی به شهرها و روستاهای خود بازگشته‌اند.

این آمار هم شامل سوری‌هایی پناهجوی است که به دیگر نقاط سوریه رفته بودند و هم شامل کسانی است که به کشورهای ترکیه، لبنان، اردن و عراق پناه برده بودند.

اولیویا هیدون، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید که این آمار هفت‌ماهه تقریباً برابر با کل تعداد (۶۸۵ هزار و ۶۶۲ نفر) پناهجویانی است که طی ۱۲ماهه سال ۲۰۱۶ به خانه و کاشانه خود بازگشته‌اند.

بنا به اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت، بازگشت سوری‌ها به‌خاطر انگیزه‌هایی همچون تمایل به حفظ خانه‌ها و دارایی‌ها، وضعیت اقتصادی و امنیتی بهبودیافته همچنین مشکلات موجود بر سر راه مهاجران در خارج از کشور بوده است.

این سازمان اعلام کرد که حدود ۶۷ درصد پناهجویان بازگشته به خانه و کاشانه خود (حدود ۴۰۴ هزار نفر)، مربوط به استان حلب است، جایی که نیروهای دولت سوریه توانستند بر نیمه شرقی شهر را از دست شبه‌نظامیان و تروریست‌ها بازپس بگیرند.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید