ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۹ ب.ظ
رفع مشکلات اقتصادی میل به مهاجرت را کم می‌کند
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران گفت: مشکلات اقتصادی و اجتماعی به حاشیه‌نشینی دامن می‌زند اما در صورتی که در شهرها و روستاهای کوچک فعالیت‌هایی شود که مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود، قطعاً میل به مهاجرت و در پی آن حاشیه‌نشینی هم کمتر خواهد شد.

بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) در خصوص قوانین موجود پیرامون پیشگیری از گسترش حاشیه‌نشینی گفت: تنها قانونی که در این زمینه وجود دارد مربوط به تصرف عدوانی و غصب می‌شود.

وی ادامه داد: قوانینی در خصوص تصرف ملک وجود دارد که اگر کسی بدون مالکیت ملکی را صاحب شود، شهرداری موظف به برخورد و تخریب است.

رئیس اسکودا با بیان اینکه این موضوع مستلزم رصد دوره‌ای است، گفت: متأسفانه بی‌توجهی در این زمینه باعث گسترش حاشیه‌نشینی شده است.

کشاورز دلیل وقوع جرم از سوی حاشیه‌نشینان را نبود کارهای سازنده و منظم عنوان کرد و گفت: برخی از حاشیه‌نشین‌ها در ابتدای امر مشاغل سازنده و منظم ندارند و به همین جهت کم کم به انحراف کشیده می‌شوند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران ادامه داد: همچنین عدم تعلق جدی به محل سکونت و اینکه افراد در آنجا ریشه‌ای ندارند و خود را موقتی فرض می‌کنند، تنش‌هایی را ایجاد می‌کند.

کشاورز خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی به حاشیه‌نشینی دامن می‌زند اما در صورتی که در شهرها و روستاهای کوچک فعالیت‌هایی شود که مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود، قطعاً میل به مهاجرت و در پی آن حاشیه‌نشینی هم کمتر خواهد شد.

وی در پایان گفت: وقوع جرم در حاشیه کلان‌شهرها مانند همه مراکز تجمع دیده می‌شود، البته که حاشیه‌نشینی تنها مختص به ایران نیست و ما در سائوپائولو و آسیای جنوب شرقی نیز با این پدیده مواجه هستیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید