ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۲ ب.ظ
آغاز تحقیقات دادستانی آمریکا درباره حوادث مرگبار شارلوتزویل
وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات فدرال درباره حوادث مرگبار در شارلوتزویل پس از زیر گرفتن تظاهرات کنندگان توسط یک خودرو را آغاز کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جف سشنز، دادستان کل آمریکا روز شنبه اعلام کرد که تحقیقات حقوق فدرال درباره این حادثه آغاز شده است.

سشنز در بیانیه‌ای اعلام کرد: خشونت و مرگ در شارلوتزویل قلب عدالت و قوانین آمریکا را تکان داد. زمانی که چنین اقداماتی از تنفر ناشی می‌شود آنها به ارزشهای مهم ما خیانت کرده که این موضوع قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: من با کریس ری، مدیر اف بی آی و ماموران این سازمان و مقامات اجرایی حاضر در صحنه صحبت کرده‌ام. اف بی آی از مقامات محلی و ایالتی در تمام طول روز حمایت کرده است.

دفتر دادستانی آمریکا در منطقه غربی ویرجینیا و دفتر اف بی آی در ریچموند فیلد نیز با انتشار بیانیه‌ای آغاز تحقیقات دراین باره را تایید کردند.

در تظاهرات روز شنبه یک خودرو به تظاهرات‌کنندگان حامی نژادپرستی در ایالت ویرجینیا برخورد کرد و سه نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

این اتفاق شنبه و پس از آن رخ داد که پلیس در حال متفرق کردن درگیری میان گروه‌های راستگرای افراطی و مخالفان نژادپرستی بود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید