ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳ ب.ظ
روزنامه الجزایری: عربستان به جای جنگ در یمن به فکر آزادی فلسطین باشد
یک روزنامه الجزایری خطاب به نیروهای ائتلاف عربی علیه یمن به رهبری عربستان سعودی نوشت: راه فلسطین باز است، به جای نابودی یمن و کشتار مردم آن بروید آنجا را آزاد کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «الفجر» الجزایر، نیروهای ائتلاف عربی علیه  یمن به رهبری عربستان سعودی اگر در صدد انجام کار مثبتی هستند، به جای نابودی یمن و مردم این کشوربروند فلسطین را که راهش باز است، آزاد کنند.

سکوت در برابر جنایت متجاوزان در یمن جایز نیست

این روزنامه الجزایری با انتشار مطلبی تحت عنوان «یمن؛ انسانیت و وجدان کجاست؟»  سکوت در برابر جنایت های متجاوزان به یمن را محکوم کرده و نوشت: همه در این مرحله باید با مراجعه به وجدان خود  از اینکه شریک جرم تجاوزکاران باشند، دست بردارند و اگر به دنبال کار مثبتی هستند، بروند فلسطین را از چنگ صهیونیست ها آزاد کنند.

شیوع بیماری وبا در یمن

الفجر سپس با اشاره به هشدار  سازمان ملل در خصوص شیوع بیماری وبا در یمن یاتدآور شد، اکنون ۴۸۰هزار نفر در یمن به این بیماری مبتلا شده اند و دو هزار نفر نیز جان باخته اند و این بیماری در تمام استان ها به استثنای یک استان شیوع پیدا کرده است.

الفجر در ادامه نوشت: آخرین آمارها در یمن حاکی از این است که بر اثر تجاوز خارجی حدود ۱۶هزار یمنی از جمله دو هزار و ۵۶۸ کودک و یک هزار و ۸۷۰ زن جان باخته و بیش از ۲۵ هزار نفر از جمله دو هزار و ۳۵۴ کودک و یک هزار و ۹۶۰ زن زخمی شده اند.

متجاوزان سعودی-آمریکایی عامل فاجعه در یمن

الفجر با اشاره به گذشت بیش از دو سال از تجاوز ناتوی عربی- آمریکایی به یمن نوشت:  این آمارها بخشی از فاجعه ای را که متجاوزان سعودی –آمریکایی در یمن به بار آورده اند، به تصویر می کشد.

خطر جنگ در یمن برای سراسر منطقه

این روزنامه ادامه داد، هرچند این اقدامات تجاوزکارانه حاصلی نداشته است، اما  اینکه متجاوزان حمله به شمال یمن را از سر گرفته اند، موجب می شود سراسر منطقه در یک باتلاق خطرناک گرفتار شود.

الفجر تاکید کرد، همه می دانند تنها رژیم صهیونیستی است که از این جنگ و کشتار سود می برد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید