ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ ب.ظ
شهردار نیویورک: جنبش برتری‌جویی سفیدپوستان خطری برای همه ماست
شهردار نیویورک خشونت حامیان نژادپرستی در روز شنبه در شارلوتزویل را یک تروریسم داخلی خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «هیل» پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، بیل دی بلازیو در پیامی توییتری نوشت: این جنبش برتری جویانه سفید خطری برای همه ما به شمار می‌رود، ازجمله ماموران اجرای قانون که اغلب با چنین گروه‌های خشونت طلبی مواجه هستند.

وی در ادامه نوشت: اهالی نیویورک می‌دانند ما چطور انسانهایی هستیم. شهر ما برای همه مردم است. همه ما به طور خاص زمانی که شاهد خشونتی با نام تنفر هستیم، رنج می‌کشیم.

دی بلازیو همچنین به واکنش ترامپ درباره خشونتهای ویرجینیا نیز پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور ترامپ درمورد هرچیز دیگری شفاف است. اکنون زمان آن رسیده که او از بازی کردن دست برداشته و برتری جویی سفیدان در کشورمان را محکوم کند.

در جریان خشونتهای روز شنبه میان حامیان و مخالفان نژادپرستی درشارلوتزویل یک نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

ترامپ درگیری های نژادپرستانه بزرگ در شارلوتزویل را محکوم کرده ولی حاضر نشده است تا هیچ یک از دو طرف درگیر را بیشتر از دیگری سرزنش کند. وی تنها گفته است که “بسیاری از طرف ها” را به خاطر این درگیری های خشونت امیز سرزنش می کند.

نمایندگان جمهوریخواه آمریکا از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در قبال درگیری های خشونت بار در شارلوتزویل ایالت ویرجینیا به شدت انتقاد کردند.

مارکو روبیو دیگر نماینده جمهوریخواه نیز در توئیتر نوشت: این مساله برای مردم آمریکا اهمیت زیادی دارد که از رئیس جمهور بشنوند که این رویدادها در شارلوتزویل را همان طور که هست، ارزیابی کند، یعنی یک حمله تروریستی توسط سفیدپوستان نژادپرست افراطی.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید