ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۵ ب.ظ
انتقاد ایتالیا از سیاست‌های اروپا در بحران پناهجویان
وزیر خارجه ایتالیا اعلام کرد که در زمینه بحران پناهحویان، سیاست مشترک اروپایی وجود ندارد و «رم» نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنجلینو آلفانو» وزیر خارجه ایتالیا از سیاست‌های اتحادیه اروپا در بحران پناهجویان انتقاد کرد.

وی به روزنامه آلمانی «بیلد» گفت: «سیاست مشترک اروپایی در زمینه پناهجویانی که از آفریقا به اروپا می‌آیند، وجود ندارد. ایتالیا به توافق پایبند است اما ما نمی‌توانیم به تنهایی مسئله را اجرا کنیم.»

وی پیش‌بینی کرد که تا پایان سال جاری بیش از ۲۰۰ هزار نفر، از راه دریای مدیترانه به اروپا خواهند آمد. آلفانو همچنین گفت که صدها هزار نفر در لیبی قصد دارند که از مسیری خطرناک به اروپا بیایند که در بیشتر موارد به مرگ ختم می‌شود.

این در حالی است که دیگر نهادهای امدادی هم کمک‌رسانی را محدود و یا متوقف کرده‌اند. روز گذشته سازمان پزشکان بدون مرز و ۲ نهاد امدادرسانی دیگر هم اعلام کردند که به دلیل قوانین لیبی محدود کرده‌اند.

از اول آگوست، نیروی دریایی ایتالیا به گارد دریایی لیبی از لحاظ لوجستیک و فنی کمک کرده است تا از سفر مردم به اروپا جلوگیری کنند. رم امیدوار است که به این ترتیب افراد کمتری وارد ایتالیا شوند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید