ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۴ ب.ظ
۳۵ حمله جنگنده‌های سعودی به استان‌های مختلف یمن
جنگنده‌های سعودی، امروز در ۳۵ نوبت مناطقی در استان‌های مختلف یمنی از جمله صنعا، حجه و تعز را بمباران کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ائتلاف سعودی – آمریکایی، امروز (دوشنبه) نیز مجموعه حملاتی را علیه صنعاء و سایر استان‌های یمنی انجام دادند و خسارات مالی زیادی به اموال خصوصی و عمومی وارد کردند.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله یمن، یک منبع آگاه امنیتی اعلام کرد: جنگنده‌های سعودی طی دو حمله، باغ ۲۱ سپتامبر در شهرستان «معین» و مرکز گردشگری «آیه» در شهرستان «شعوب» واقع در استان صنعاء را هدف قرار دادند و آسمان شهر صنعاء نیز شاهد پرواز جنگنده‌های سعودی بود.

بر اساس این گزارش، این جنگنده‌های در ۱۹ نوبت، شهرستان «حرض» در استان «حجه» و «الطوال» در جازان را بمباران کردند و منزل یکی از شهروندان یمنی در منطقه «دوار» واضع در شهرستان «مستبا» از استان حجه را هدف قرار دادند.

این منبع افزود: جنگنده‌های متجاوز همچنین در ۳ نوبت شهرستان «باقم»، در ۲ نوبت دو منطقه «رشاحه» و «خلیق» را در شهرستان «کتاف» و ۲ نوبت دو منطقه «الصبه» و «الملاحیط» را در شهرستان «الظاهر» واقع در استان «صعده» را بمباران کردند.

جنگنده‌های سعودی همچنین حملاتی به شهرستان «موزع» در استان «تعز»، به منطقه «حریب نهم» و شهرستان «حریب القرامیش» در استان مأرب داشتند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی – آمریکایی از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ تاکنون در سایه سکوت و انفعال جامعه بین‌الملل، مردم یمن را هدف قرار می‌دهند و هزاران نفر از مردم این کشور را قربانی کرده‌اند که اغلب آنها کودک و زن بوده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید