ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۵ ب.ظ
اسناد افشا شده NSA نقش پایگاه استرالیایی در جاسوسی برای ارتش آمریکا را فاش کرد
اسناد افشا شده آژانس امنیت ملی آمریکا نشان می‌دهد، ارتش این کشور از یک پایگاه استرالیایی برای جمع‌آوری اطلاعات و کمک آن‌ها برای پهپادها و نیروهایش استفاده کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اسناد افشاشده ان اس ای (آژانس امنیت ملی آمریکا) نشان می‌دهد پایگاه «پاین گپ» استرالیا برای جاسوسی به آمریکایی‌ها کمک می‌کرده است.

به نوشته ای‌بی‌سی، اسناد افشا شده ان‌اس‌ای نشان می‌دهد این پایگاه استرالیایی جزییاتی درباره موقعیت‌های جغرافیایی به ارتش آمریکا می‌داده که برای اهداف منطقه‌ای مورد استفاده نیروها و پهپادهای آمریکایی قرار گرفته است.

در میان این اسناد، سندی بود با تیتر «رابطه اطلاعاتی ان‌اس‌ای با استرالیا» و فوق سری نامیده شده است که در آن نقش پایگاه پاین گپ استرالیا در همکاری اطلاعاتی با آمریکا ذکر شده است.

بر اساس این سند پایگاه پاین گپ نقشی مهم در حمایت از فعالیت‌های اطلاعاتی و عملیات نظامی ارتش آمریکا بر عهده داشته است.

بر اساس یک سند دیگر، استفاده ان‌اس‌ای از این پایگاه نظامی استرالیایی تنها برای جمع آوری اطلاعات نیست بلکه برای آنالیز کردن آن‌ها نیز بوده است.

امیلی هووی رئیس مرکز تحقیقات قوانین حقوق بشری گفت، همکاری این پایگاه نظامی استرالیایی با آمریکا می‌تواند استرالیا را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

وی افزود، حملات پهپادها نقض قوانین بشری است و استرالیا احتمالا از طریق امکانات این پایگاه در این حملات شرکت داشته است.

استفاده ارتش آمریکا از پهپاد در کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان، سوریه، یمن و سومالی که منجر به مرگ صدها غیرنظامی شده، مورد انتقاد است.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید