ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۸ ب.ظ
محکومیت دولت آمریکا در رابطه با شکایت ۱۸ نفر به واسطه بمباران شیمیایی
سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با شکایت ۱۸ نفر از کسانی که به واسطه بمباران شیمیایی صدمه دیده یا از دنیا رفته‌اند، گفت: دادگاه حکم صادر کرده و دولت آمریکا به پرداخت ۹۳۰۳ میلیارد ریال محکوم شده است.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در صد و شانزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی در خصوص اقدامات روزافزون آمریکا و اقدام دستگاه قضائی آنها برعلیه ایران و چگونگی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: حقیقتاً مجموعه دستگاه‌های نظام اعم از قوه قضائیه، قوه مجریه و… آنگونه که شایسته و بایسته بوده است، نسبت به جنایت‌های آمریکا چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، اقدامی انجام نداده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: تا به امروز جنایت‌هایی که آمریکا نسبت به مردم جمهوری اسلامی روا داشته چه در محاکم داخلی و چه در مجامع بین‌المللی، آن پیگیری و اقدام شایسته و بایسته نبوده و ما باید بیش از این تلاش می‌کردیم تا جرایم آمریکا و دیگر کشورهای همدستش را علیه افراد، کشور و منافع‌مان آشکار سازیم.

وی گفت: قوه قضائیه در رابطه با تعقیب امور بین‌المللی با دولت و وزارت خارجه اقداماتی داشته است.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: تعداد افرادی که بر اساس اقدامات تروریستی جریان‌هایی که با حمایت آمریکا صورت گرفته  و افراد اصلی آنها در آمریکا مستقر بوده و پشتیبانی تسلیحاتی می‌شده‌اند و یا اینکه آن افراد در داخل مستقر بوده و افرادی را تجهیز و آموزش می دادند که برخی را شهید کردند و آمریکا در همه آنها شریک بوده، مردم شکایت کرده‌اند و به صورت شاکی خصوصی این موارد را دنبال کرده که حکم آن صادر شده است.

این مقام ارشد قوه قضائیه اعلام کرد: تعداد افرادی که از بمباران شیمیایی صدمه دیدند، اعلام شکایت کرده‌اند که در این رابطه ۱۸ نفر از کسانی که در این مورد صدمه دیده‌اند یا از دنیا رفته‌اند، دادگاه برایشان حکم صادر کرده و خسارت آنها را برآورد کرده؛ همچنین از جنبه عمومی نیز به آن پرداخته و مبلغ ۹ هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال در رابطه با شکایت‌ این ۱۸ نفر، دولت آمریکا محکومیت پیدا کرده است.

وی گفت: اگر چه اقدامات خوبی شده، اما جا دارد قوه قضائیه و بقیه نهادها نسبت به جنایت‌های آمریکا علیه ایران اقدامات بایسته‌ای انجام دهند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید