ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | ۲۲:۰۵ ب.ظ
ورود یک نهاد امریکایی به نقض گسترده حقوق بشر در گوانتانامو
کمیسیون حقوق بشر آمریکایی به ضرورت پاسخگو کردن دولت آمریکا در قبال نقض گسترده حقوق بشر در زندان گوانتانامو تأکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه، کمیسیون حقوق بشر آمریکایی با برگزاری یک جلسه استماع درخصوص زندانیان گوانتانامو و برخی نهادهای فعال حقوق بشری آمریکایی، نسبت به ضرورت پاسخگو نمودن دولت آمریکا در قبال نقض های گسترده حقوق بشری در زندان گوانتانامو تأکید کردند.

در این نشست، جمیل، یکی از زندانیان سابق در زندان گوانتانامو، با ارسال بیانیه ای به این نشست که توسط نماینده قانونی وی قرائت شد، از شکنجه و برخوردهای خشن مسئولین با وی پرده برداشت و درخواست اعاده حق از دست رفته خود کرد.

به گزارش الجزیره، وی با بیان اینکه بیگناهی وی پس از چندین سال تحمل شکنجه و خشونت در این زندان ثابت شد، افزود: با این حال و علیرغم شکایت‌های مستمر، دولت آمریکا هیچ پاسخی در این خصوص به وی نداده است.

در این نشست همچنین دو موسسه حقوقی “سی.سی.آر” و “سی جیل” که پیگیر احقاق حقوق قربانیان زندانیان گوانتانامو هستند، از این کمیسیون خواستند پرونده “جمیل” و سایر پرونده های ارجاع شده به این کمیسیون را بررسی و تصمیم نهایی خود را درخصوص مسئولیت دولت آمریکا بیان کند.

در صورت اتخاذ تصمیم از سوی این کمیسیون، این اولین تصمیم یک نهاد امریکایی درخصوص نقض گسترده حقوق بشر در زندان گوانتانامو خواهد بود.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید