ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۹ ب.ظ
پزشکان سازمان ملل شواهد آزار و اذیت جنسی مسلمانان روهینگیا را تایید کردند
پزشکان سازمان ملل با معاینه برخی از مسلمانان روهینگیا که طی هفته‌های اخیر به بنگلادش فرار کرده‌اند، مشاهده نمودند که ده‌ها زن از حملات ناشی از خشونت جنسی آسیب دیده و زخمی شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شواهد و اسناد جمع آوری شده توسط پزشکان سازمان ملل نشانگر این واقعیت است که ارتش میانمار در حال پاکسازی قومی در استان راخین، جنایاتی از جمله تعرض و تجاوز جنسی گروهی را علیه زنان و دختران مسلمان روهینگیا مرتکب شده است.

بر اساس آمارهای سازمان ملل، حدود ۴۲۹ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا طی هفته های اخیر به بنگلادش گریخته اند. گزارش های تهیه شده توسط تیم پزشکی سازمان ملل اتهامات مربوط به تعرض و تجاوز گروهی نظامیان ارتش میانمار علیه مسلمانان را تایید می کند.

دولت میانمار بارها این اتهامات را رد کرده و مدعی شده است که این اتهامات با هدف تخریب وجهه عمومی نیروهای ارتش مطرح شده است.

“زوا هتای” سخنگوی آنگ سان سوچی رهبر میانمار در این باره ادعا کرد: مقام های رسمی درباره هرگونه اتهامی که به آنها ارجاع گردد تحقیق خواهند کرد. زنانی که قربانی شده اند، باید نزد ما بیایند. ما امنیت کامل را برای آنها تامین می کنیم. ما تحقیق خواهیم کرد و اقدام مناسب را انجام می دهیم.

این در حالی است که سوچی بارها در برابر سئوالات خبرنگاران درباره اتهامات مربوط به تجاوز جنسی نظامیان ارتش میانمار به زنان و دختران مسلمان؛ سکوت اختیار کرده است.

شورای امنیت قرار است در جلسه‌ای که در روزهای آینده برگزار می شود، این مسئله را بررسی کند.

بریتانیا، آمریکا، فرانسه، مصر، قزاقستان، سنگال و سوئد از آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل خواسته‌اند تا شورای امنیت را در جریان عملیات نظامی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا در استان راخین بگذارد.

اتیوپی به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرده است که در حال رایزنی برای تعیین زمان دقیق برگزاری این نشست است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید