ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۵ ب.ظ
هاآرتص: اسرائیل ارسال سلاح برای ارتش میانمار را متوقف نمی‌کند
هاآرتص نوشت: علی‌رغم درخواست دیوان عالی، کابینه رژیم صهیونیستی ارسال سلاح برای ارتش میانمار را متوقف نمی‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «هاآرتص» نوشت علی‌رغم گزارشات مختلف از سوی سازمان ملل درباره نسل‌کشی ارتش میانمار علیه اقلیت مسلمانان در روهینگیا، اما اسرائیل صادرات سلاح به این کشور را متوقف نمی‌کند.

نماینده کابینه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در جلسه دادگاه عالی که برای بررسی دادخواستی جهت توقف صادرات سلاح از سوی اسرائیل به میانمار برگزار شده بود گفت دستگاه قضایی نباید در امور خارجه دخالت کند.

پس از این دادگاه، جلسه خصوصی پشت درب‌های بسته با حضور مقامات قضایی و نماینده کابینه رژیم صهیونیستی برگزار شد. هنوز حکمی در این باره صادر نشده اما کابینه اسرائیل به ارسال سلاح برای ارتش میانمار اصرار دارد.

هاآرتص پیشتر گزارش داده بود که ژنرال «آئونگ هلاینگ» از فرماندهان ارتش میانمار در سپتامبر سال ۲۰۱۵ طی سفر به فلسطین اشغالی با «رووین ریولین» رئیس اسرائیل و تولید کنندگان اسرائیلی سلاح دیدار داشته و قراردادهایی را برای خرید تسلیحات مختلف امضا کردند.

همچنین رئیس اداره همکاری‌های نظامی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تابستان همان سال به میانمار سفر کرده و قراردهای بیشتری برای فروش تسلیحات به این کشور امضا کرد. البته دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از رسانه‌ای شدن هر دو این سفرها جلوگیری کردند. (جزئیات بیشتر)

اصرار رژیم صهیونیستی برای فروش تسلیحات به میانمار در حالی است که حتی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نیز هرگونه صادرات سلاح به این کشور را ممنوع و تحریم کرده‌اند.

داده‌های سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که از زمان آغاز سرکوب‌گری و نسل‌کشی اقلیت مسلمان در میانمار توسط بودائیان و ارتش میانمار، تا کنون بیش از ۴ هزار نفر کشته و نزدیک به نیم میلیون نفر آواره شده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید