ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۵ ب.ظ
انتقاد «دیدبان حقوق بشر» از «نفرت‌پراکنی» نظام‌مند در عربستان علیه شیعیان
سازمان «دیده‎بان حقوق بشر» امروز گزارشی را درباره اقدامات سرکوبگرانه عربستان ارائه و در آن رجال دینی سعودی را به تشویق به «انزجار و تبعیض» علیه اقلیت‎‏های دینی بویژه شیعیان این کشور متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان «دیده‌بان حقوق بشر» که مقر آن در نیویورک است، امروز (سه شنبه) با انتشار گزارشی اعلام کرد که نفرت‌پراکنی روحانیون سعودی علیه اقلیت شیعه، به نوعی نظام‌مندشده است.

این سازمان حقوق‌بشری درباره سیاست دولت عربستان در سرکوب مخالفان، اعلام کرد که رجال دینی حکومتی یا غیر حکومتی عربستان از شبکه‎های اجتماعی برای تشویق به «تنفر و تبعیض» علیه مسلمان شیعه و دیگر اقلیت‎های این کشور که با حکومت آل سعود هم‎نظر نیستند، استفاده می‌‏کنند.

خانم «ساره لیا ویتسن» مدیر بخش حقوق بشری خاورمیانه در سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که «عربستان فرهنگ اصلاحات را طی سال‎های اخیر ترویج داده است، اما همزمان به رجال دینی و کتاب‎های درسی اجازه می دهد که چهره اقلیت‌های دینی مانند شیعه را تخریب کنند».

در ادامه این گزارش آمده است که رجال دینی نهادهای دولتی و حکومتی عربستان شیعه‎ها را «رافضی» قلمداد و «ازدواج بین اهل تسنن و شیعیان» را محکوم می‌‏کنند.

این نهاد حقوق بشری در پایان گزارش خود از مقامات سعودی خواست تا گفتمان تبعیض‎آمیز روحانیون سعودی و مراکز دولتی و حکومتی را هر چه سریعتر متوقف کند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید