ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۵ ب.ظ
شکایت گروه‌های حقوق بشر از دولت ترامپ به‌دلیل ممنوعیت سفر
سازمان‌های حقوق بشر قصد دارند از دولت ترامپ به خاطر اعمال تازه ترین ممنوعیت‌های سفر علیه اتباع برخی از کشورها، شکایت کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان های حقوق بشر روز جمعه اعلام کردند که قصد شکایت از دولت ترامپ را به خاطر وضع ممنوعیت های جدید سفر علیه اتباع و شهروندان برخی از کشورها دارند.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا پیشتاز این کمپین است و به همراه سایر سازمان های حقوق بشری شکایتی را علیه دولت ترامپ در دادگاه مریلند مطرح کرده اند.

ممنوعیت جدید سفر که اواخر یکشنبه گذشته از سوی کاخ سفید اعلام شده، شهروندان هفت کشور را از ورود به خاک آمریکا منع می کند. به گفته مقام های کاخ سفید ممنوعیت ورود اتباع این کشورها به آمریکا به دلایل امنیت ملی بوده است.

بر اساس فرمان ترامپ، شهروندان یمن، لیبی، ایران، سومالی، کره شمالی و چاد اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند. برخی مقام های خاص دولت ونزوئلا و خانواده های آنها نیز اجازه ورود به آمریکا را ندارند.

آتونی رومرو دبیر اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در این باره گفت: ماهیت ممنوعیت جدید سفر هنوز یک ممنوعیت علیه مسلمانان است و تبعیضی مبتنی بر ریشه های ملیتی است که کاملا غیرقانونی به شمار می رود.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید