ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۵ ب.ظ
اسرائیل طی ۵ سال بیش از ۱۴ هزار کودک فلسطینی را بازداشت کرد
بر اساس آمارهای حقوقی، رژیم صهیونیستی در انتفاضه سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آمارهای حقوقی حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی در جریان انتفاضه ( از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵) حدود ۱۰۷ هزار بار اقدام به بازداشت فلسطینیان کرده است که در این بین ۱۷۵۰ زن و دختر فلسطینی نیز بازداشت شده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مرکز مطالعات اسرای فلسطین در بیانیه ای تصریح کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی در مدت ذکر شده ۱۴ هزار و ۶۰۰ کودک فلسطینی را اسیر کرده اند و این رژیم بیش از ۲۸ هزار حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان صادر کرده است.

بر پایه این گزارش، شمار اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در زمان آغاز انتفاضه الاقصی ۷۰۰ نفر بوده است اما بعدا در نتیجه سیاست بازداشت گسترده و پراکنده فلسطینیان شمار اسرای فلسطینی به شدت افزایش یافته است.

این مرکز اشاره کرد که شمار شهدای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۴ به اوج خود رسید، به گونه ای که در این سال شمار اسرای فلسطینی به ۱۲ هزار نفر رسید و بعدا به تدریج از تعداد آن ها کاسته شد.

در جریان انتفاضه، ۴ زن اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در شرایطی کاملا غیر انسانی وضع حمل کردند و این رژیم به هیچ یک از اعضای خانواده آن ها اجازه حضور در کنارشان را نداد.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین تاکید کرد که در جریان انتفاضه الاقصی ۸۹ اسیر فلسطینی شهید شدند و تعداد شهدای جنبش اسیر فلسطین به ۲۱۲ نفر رسید که تمامی آن ها در نتیجه قصورات پزشکی، شکنجه شدید و یا قتل عمد به شهادت رسیدند.

این مرکز افزود که ۳۰ اسیر در نتیجه عدم دریافت خدمات مناسب پزشکی و ۳ اسیر هم در نتیجه شکنجه و اذیت و آزار شدید و یک اسیر بر اثر تیراندازی مستقیم در جریان درگیری اسرا با زندانبانان در زندان النقب به شهادت رسیدند. همچنین یک اسیر فلسطینی بر اثر اتصال برق در زندان مجدو دچار سوختگی شدید شد و به شهادت رسید.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید