ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۶ ب.ظ
رسانه‌ها بازوان توانمند پلیس در ایجاد امنیت و ارتقاء احساس امنیت هستند
رئیس پلیس پایتخت، رسانه‌ها را بازوان توانمند پلیس در ایجاد امنیت و ارتقاء احساس امنیت معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در سومین روز از هفته ناجا مهمان خبرگزاری فارس شد و با مدیرعامل و خبرنگاران این خبرگزاری به گفت‌وگو نشست. 

سردار رحیمی با تقدیر از نقش رسانه در اطلاع‌رسانی به آحاد جامعه، اظهار داشت: پلیس بیشترین برخورد و ارتباط را با بدنه جامعه دارد چرا که مأموریت‌های زیادی برعهده داشته و اگر اقشار جامعه با این حجم از مأموریت های پلیس آگاه و همراه نشوند، قطعاً بخش زیادی از کارهای پلیس بر روی زمین می ماند.

رئیس پلیس پایتخت به وضعیت امنیتی مطلوب پایتخت اشاره و تصریح کرد: وقتی که سرانه جرائم را در پایتخت بررسی می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم که به ازای هر یکصد هزار نفر، کمتر از یک درصد سرقت داریم؛ آن هم از انواع سرقت‌ها که نسبت به میانگین جهانی بسیار کمتر است.

وی افزود: تعداد پلیس ایران نسبت به تعداد جمعیت در مقایسه با کشورهای خارجی کمتر بوده و تنوع مأموریتی بالاتر دارند؛ اما مشاهده می‌کنیم که پلیس توانسته در مأموریت‌های خود موفق عمل کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت به رسالت خطیر و مهم رسانه در انتقال امنیت و احساس امنیت به جامعه پرداخت و گفت: رسانه می‌تواند مأموریت‌ها، کشفیات، دستگیری‌ها و عملکرد به موقع پلیس را هنرمندانه به اطلاع مردم رسانده و امنیت و احساس امنیت را در سطح جامعه آشکار سازد.

سردار رحیمی با تأکید بر این مطلب که پلیس یک مجموعه مردمی است، به برنامه‌های این فرماندهی در هفته ناجا اشاره و تصریح کرد: بازدید با اقشار مختلف مردم و هم‌صحبتی با آنها از برنامه‌های پلیس است؛ بازدید از بیش از ۱۵۰ مسجد توسط سرکلانتری و رؤسای پلیس راهور در دستورکار است تا بتوان از نزدیک صحبت‌ها ، خواسته‌ها و شکایات مردم را شنید و آنها را حل کرد.

رئیس پلیس پایتخت با تأکید بر این مطلب که رسانه بازوان توانمند پلیس در ایجاد امنیت و ارتقا احساس امنیت است، گفت: بنده از یکایک خبرنگاران مجموعه خبرگزاری فارس به دلیل تلاش شبانه‌روزی‌شان تشکر می‌کنم، چرا که شهروندان را از موضوعات جامعه آگاه ساخته و نقش پلیس را در افکارعمومی متجلی می‌سازند.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید