ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۶ ب.ظ
رصد، پایش و معرفی متخلفان عرضه غیرمجاز برنامه‌های تصویری در فضای مجازی
سرتیپ دوم علیرضا لطفی رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با مهدی یزدانی دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری پیرامون همکاری این ۲ نهاد جهت برخورد با متخلفان سمعی و بصری با یکدیگر دیدار داشتند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار علیرضا لطفی همکاری مراجع قضایی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخورد با متخلفان سمعی و بصری را مناسب توصیف و بر هم افزایی بیش از پیش تأکید کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این دیدار اعلام آمادگی ناجا و تاکید به واحدهای ذیربط برای همکاری وسیع تر در ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری را دستور کار نیروی انتظامی اعلام کرد و گفت: علاوه بر برخورد با توزیع کنندگان و تکثیرکنندگان غیر مجاز محصولات فرهنگی در سطح استان تهران هماهنگی لازم با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سایر استان‌ها جهت برخورد با متخلفین اعم از کارخانجات تکثیر و توزیع کنندگان و معرفی آنها به مراجع قضایی باید در الویت قرار گیرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: تشکیل بخش ویژه جهت رصد، پایش و معرفی کسانی‌که در فضای مجازی اقدام به عرضه برنامه های تصویری بدون مجوز سازمان سینمایی وزارت ارشاد می کنند به مراجع قضایی یکی دیگر از اهداف این همکاری است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده مردم از محصولات غیرمجاز در اصل کمک به فروشندگان مال غیر است بیان کرد: با ایجاد تعامل مثبت بین صنوف ارائه کننده آثار نمایش خانگی و مردم می توان اطمینان از قانونی بودن فعالیت در این زمینه را افزایش داد.

شایان ذکر است مهدی یزدانی دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری در گفتگویی اصل حرفه‌ای رعایت حقوق مصرف کنندگان و صاحبان آثار را به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر و پذیرفته شده دانست و گفت: با تعامل مثبتی که بین صنوف ارائه کننده آثار نمایش خانگی اعم از موسسات ویدیو رسانه و VOD با سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد روز به روز اطمینان از قانونی بودن تمام فعالیت‌ها بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ستاد با حضور نمایندگان و فعالان صنفی از موسسات ویدیو رسانه، VOD، خانه سینما، نیروی انتظامی و قوه قضائیه جهت رسیدگی به تخلفات و برخورد با خاطیان جلسات منظمی برگزار می‌کند تصریح کرد: قرار بر این است شعبه‌ای خاص برای رسیدگی به جرائم متخلفان آثار سمعی و بصری تشکیل شود.

مخاطبان برای اطلاع از مراکز و سایت‌های مجاز عرضه کننده محصولات سمعی و بصری می توانند به سایت موسسه رسانه‌های تصویری به آدرس rasaneha.org مراجعه کنند.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید