ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
خشم دموکرات‌های ارشد از اصول مهاجرتی جدید ترامپ
دموکراتهای ارشد کنگره به شدت با اصول و مبانی مهاجرتی دولت مخالفت کرده و هشدار دادند که این روش کمکی به مهاجران غیرقانونی که در کودکی وارد آمریکا می‌شوند، نخواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، چارلز شومر، رهبر اقلیت سنا و نانسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در بیانیه‌ای مشترک درخصوص این موضوع اعلام کردند: دولت با ارائه لیستی که به هیچ وجه مورد قبول مهاجران نیست نمی‌تواند در مورد کمک یا توافق به آنها جدی  باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر ترامپ در جریان جلسات غیرعلنی ماه گذشته جدا به دنبال کمک به مهاجران مشمول برنامه داکا بود، بنابراین در این میان کامندانش تلاش مناسبی برای این کار انجام نداده‌اند.

از جمله تصمیمات دولت ترامپ مبنی بر اصول مهاجرتی جدید مقابله با انتقال کودکان بدون مجوز از کشورهای آمریکای جنوبی به داخل آمریکا، تقویت امنیت مرزها و ساخت دیوار در مرز مشترک با مکزیک است.

شومر و پلوسی در این بیانیه اعلام کردند: ما به رئیس‌جمهور گفتیم که آماده شنیدن هرگونه پیشنهاد منطقی در خصوص امنیت مرزی هستیم اما این لیست ارائه شده با یک پیشنهاد منطقی بسیار فاصله دارد. این پیشنهاد به شکلی است که امکان توافق درمورد آن وجود ندارد.

برنامه موسوم به داکا که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما اجرا شد،به صورت موقت مانع از اخراج مهاجران غیرقانونی خواهد شد که به عنوان افراد کم سن و سال به آمریکا آورده شده و به دنبال مجوز کار هستند.

بازه ۶ ماهه ترامپ  پیش از پایان رسمی این برنامه به کنگره این فرصت را خواهد داد که به این مسئله ورود کرده و پیش از پایان دوره با صدور مصوبه‌ای آن را احیا کند.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید