ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۰ ب.ظ
امارات ده‌ها خانواده سوری را به اتهام تعامل با قطر اخراج کرد
دولت امارات طی چند روز گذشته ده‌ها خانواده سوری از جمله چند بازرگان و سرمایه‌گذار را بدون ارائه هیچ توضیحی از کشور اخراج کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت ابوظبی طی چند روز گذشته به ۵۰ خانواده سوری ابلاغ کرده که آنها افرادی نامطلوب در خاک امارات بوده و باید ظرف ۲۴ ساعت آینده این کشور را ترک کنند.

یکی از افرادی که ابلاغیه در این باره دریافت کرده در مصاحبه با روزنامه «القدس‌العربی» گفت که دولت ابوظبی چند روز پیش نزدیک به ۵۰ خانواده سوری از اهالی استان درعا واقع در جنوب سوریه را از کشور طرد کرده و به آنها ۲۴ ساعت مهلت داده تا خاک امارات را ترک کنند.

این فرد افزود که اخراج این افراد از کشور غافلگیرکننده و بدون اطلاع قبلی بوده و یک مرکز امنیتی در امارت ابوظبی با خانواده‌ها تماس گرفته و به آنها ابلاغ کرده که سریعا باید با در دست داشتن مدارک، گذرنامه و مجوز اقامت به این مرکز مراجعه کنند.

وی همچنین گفت: پس از مراجعه به این مرکز، دولت ابوظبی به خانواده‌های سوری تنها یک روز فرصت داده تا خاک امارات را ترک کنند اما هیچ توضیحی درباره علت این کار نداده‌ و تنها گفته‌اند که آنها افرادی نامطلوب در خاک امارات هستند.

طبق این گزارش، امارات گذرنامه‌های هیچ یک از این خانواده‌های سوری را باطل نکرده است تا هیچ گونه دلیل قانونی برای طرد این خانواده‌ها وجود نداشته باشد.

یک فرد دیگر نیز که جزء افراد طرد شده از امارات است، گفت که «امارات به ما اتهام تعامل با قطر را وارد کرده و اخراج ما هم پس از اتهامات تلویحی درباره صادرات کالا و تولیدات به قطر پس از محاصره این کشور عنوان شده است».

وی افزود: دولت ابوظبی به ما اتهام صادرات کالا به دوحه به روش غیرقانونی و دور زدن محاصره را وارد کرده است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید