ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۲ ب.ظ
نظارت فنی بر سرورها نداریم
خرم آبادی درباره رفع فیلتر از «وِیز» گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیر ساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، خرم‌ابادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در جمع خبرنگاران گفت: ما در سراسر کشور در همه حوزه‌های قضایی مرکز استان و شهرستانها در دادسراهای عمومی و انقلاب اقدام به تشکیل شعبی برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای کرده‌ایم و قضات متصدی را آموزش داده‌ایم.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تصریح کرد: امروز این معاونین دادستان در امور فضای مجازی که در این همایش ۳ روزه شرکت کردند وظیفه آموزش همکاران را در سراسر کشور به عهده دارند.

خرم‌آبادی ادامه داد: در این همایش جرایم رایانه‌ای و آیین دادرسی آن مورد بررسی قرار گرفت و می‌توانم ادعا کنم در زمینه مبارزه با جرایم در فضای مجازی از قضات با سوادی برخوردار هستیم و دستگاه قضایی کشور با همکاری معاونت منابع انسانی کشور تلاش لازم را برای بروز کردن سواد قضایی قضات به عمل رسانده است.

وی درباره همکاری با وزیر ارتباطات جدید و موضوع مدیریت فضای مجازی گفت: نامه های سابق که برای وزیر سابق ارسال شده بود برای وزیر جدید ارتباطات ارسال شد و خواستیم تا زمینه مدیریت ما بر فضای مجازی خصوصا تلگرام را فراهم کند اما عملا تغییر جدید اتفاق نیفتاده است.

خرم آبادی درباره رفع فیلتر از «وِیز» نیز گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیر ساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود؛ یک تیمی هم گذاشتند برای فیلتر کردن آن، زیرا ویز دارد از زیرساخت‌هایی استفاده می‌کند که متوقف کردنش زمان‌بر است.

وی درباره افزایش جرایم در فضای مجازی نیز گفت: هرچه استفاده مردم از فضای مجازی بیشتر بشود افرادی هم که سواستفاده می‌کنند بیشتر می‌شوند؛ بسته به تناسب استفاده بیشتری که شده کسانی که سو استفاده میکنند بیشتر شده است امار جرایم بیشتر شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره اینکه قبلاً گفته بودید یک نظارتی بر سرورها داریم ایا الان نظارتی داریم یا خیر؟ گفت: از نظر فنی، خیر نظارتی نداریم اما از نظر مهندسی اجتماعی یک نظارت خوبی داریم؛ ما از مجموعه های دست اندرکار میخواهیم که زمینه مدیریت فنی را ایجاد کنند زیرا نداشتن مدیریت فنی هزینه کار ما را بالا می‌برد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید