ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۴ ب.ظ
سال ۹۵ مردم ۲۴ میلیون بار به کلانتری‌ها مراجعه کرده‌اند
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: سال گذشته ۲۴ میلیون بار مردم به کلانتری و پاسگاه‌ها مراجعه کردند و درخواست خدمات داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار محمد شرفی در مراسم رونمایی ازطرح و سامانه های فناورانه شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاه ها گفت: شورای عالی تحول در کلانتری و پاسگاه به عنوان عالی ترین شورای سیاست گذاری با ۹ کمیته در کلانتری راه اندازی شد که یکی از کمیته ها فناوری است.

وی ادامه داد: تحول در کلانتری و فناوری و تکنولوزی در دستور این کمیته قرار گرفت و برای تحول در این زمینه برنامه ریزی انجام شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: خدمات در کلانتری سنتی بود و ۶۰ درصد تجهیزات فناوری در کلانتری و پاسگاهها عمر خود را کرده و تجیهزات را نوسازی و در دستور کار قرار گرفت و یک هزار دستگاه تجیهز فناوری به کلانتریها تحویل می شود.

رئیس پلیس پیشگیری گفت: از دیگر اقدامات سامانه ای که گشت ها را انجام می دهد، گشت های کلانتری خودرویی و موتوری به صورت برخطر موقیعت آن ها را نشان می دهد. ارایه مستندات فیلم های گشت برای ارئه و نظارت از دیگر کارکردهای این سامانه است.

وی به قراردادن دوربین در البسه پلیس اشاره کرد و افزود: پلیس بخشی از نیازمندی‌های این دوربین را خریداری کرد که نظارت بر عملکرد ماموران گشت را انجام می دهد. ضبط و ثبت اقدام و ماموریت ها و انجام مستندات از عملیات ها به مراجع قضایی و نظارتی از کارهای این لباس ها است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به سامانه جامع پیامکی، گفت: سال گذشته ۲۴ میلیون بار مردم به کلانتری و پاسگاه سال گذشته مراجعه کردند امسال شش میلیون از مراجعات را از طریق این سامانه کاهش می دهیم هر فردی با کلانتری تماس گرفته خواسته وی در سامانه ثبت و پیامک به طرف مقابل ارسال می شود. اگر ارجاع داده شد به رده های تخصصی باز پیامکی ارسال می شود. امسال سامانه های ما به قوه قضائیه متصل می شود و دستورات قوه قضائیه نیز به افراد منتثل می شود.

سردار شرفی تصریح کرد: سامانه بایگانی اسناد از دیگر سامانه های این نسخه است که پیش از این سنتی و فیزیکی بود که فرسوده و جا به جا می شدند اما این سامانه برای افزایش اشراف اطلاعات و سهولت در روند رسیدگی به پرونده ها و کاهش روش دستابی به اسناد و هزینه ها رونمایی شد.به تمام اسناد به صرت الکترونیکسی دست می یابیم.

وی افزود: سامانه تحلیل جرائم نیز به راحتی اطلاعات جرائم زمان و نوع و مکان ان را اعلام می کند. سامانه هوشمند گشت های انتظامی نیز براساس داده ها، به جغرافیای جرم دست می یابیم و از همه جرائم ، جرم های ۱۲ گانه را پیش بینی کرده ایم که به صورت ان لاین نمایش داده می شود روی نقشه که ۱۱۰ چند تماس در کدام جغرافیا داشته و چه اقداماتی انجام شده است.

رئیس پلیش پشگیری به آغاز به کار سامانه پلیس هوشمند در این پلیس اشاره کرد و گفت: این سامانه به بهره برداری رسیده که پیش از این ۱۹۷ را داشتیم و تماس های کنترلی ۱۱۰ نیز فعال بود که اکنون این سامانه پیش بینی شده کنترل فرآیند انجام کار در درون کلانترها را رسیدگی می کند.

سردار شرفی گفت: ایستگاه های سیار پیش بینی شده تا سرعت عمل پلیس را بالا برده و با متحرک های جرم حرکت کنیم.


برچسب‌ها: ، ،
آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید