ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۴ ب.ظ
افتتاح مرکز کنترل سفرهای دانش‌آموزی در هفته آینده
وزیر آموزش و پرورش گفت: هفته‌ آینده مرکزی برای کنترل سفرهای دانش‌آموزی افتتاح خواهد شد و مقررات لازم را در سفرهای دانش‌آموزان، آموزش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، با تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف و مأموریت‌های وزارت آموزش و پرورش، تقویت مهارت‌هایی است که در زندگی فردی و اجتماعی دانش‌آموزان موثر است.

وی افزود: مهارت‌آموزی از وظایف اصلی وزارت آموزش و پرورش است و یکی از این مهارت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان، مهارت حفاظت از خود در برابر تهدیدها و خطرات است.

بطحایی ادامه داد: دانش‌آموزان باید بیاموزند که چگونه از خود محافظت کنند و بتوانند خود را از خطرات دور نگه دارند تا میزان سوانح کاهش یابد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به توسعه سفرهای شهری و میان شهری گفت: در نظر گرفتن ملاحظات، رعایت مسائل ایمنی و نقش انسانی در کاهش تلفات بین شهری بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: آن چیزی که خطرات را کاهش می‌دهد، آموزش نیروی انسانی و تقویت مهارت‌هاست و آموزش مستمر دانش‌آموزان و ترویج مهارت‌ها به کاهش مشکلات رانندگی کمک می‌کند.

بطحایی با بیان اینکه نرخ تصادفات برازنده جامعه ما نیست، عنوان کرد: اگر بخواهیم این نرخ کاهش یابد، راه حل آن توسعه طرح همیار پلیس در آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگر این آموزش‌ها به صورت اثربخش صورت بگیرد می توانیم تا ۵۰ درصد سوانح را کاهش دهیم.

وی بیان داشت: بسترهای لازم را برای سرعت بخشیدن به آموزش‌ها فراهم کردیم تا در زمان رسمی آموزش باشد و از حاشیه به متن بیاید.

بطحایی گفت: یک شبکه تعاملی اختصاصی در آموزش و پرورش هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد که در بستر اینترنت و اینترانت برای دانش‌آموزان، اولیا و مربیان به صورت مستمر در طول سال تحصیلی از طریق متخصصان، آموزش‌های لازم را ارائه خواهد داد.

وی افزود: مرکزی برای کنترل سفرهای دانش‌آموزی هم هفته آینده افتتاح خواهد شد و مقررات لازم را در سفرهای دانش‌آموزی آموزش می‌دهد و اگر ملاحظات ایمنی در سفرهای دانش‌آموزی رعایت نشود بلافاصله سفر را متوقف خواهیم کرد که این مرکز ۲۴ ساعته در حوزه ستادی تهران فعال خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بدون مشارکت همه جانبه دستگاه‌های ذی‌ربط این تلاش‌ها نمی‌تواند موثر واقع شود و این یک مأموریت ملی برای همه دستگاه‌هاست.

بطحایی بیان داشت: همه باید به صورت مستمر فعالیت کنیم تا نرخ تصادفات و سوانح را کاهش دهیم.

وزیر آموزش و پرورش از راه اندازی طرح همیار پلیس و تلاش مجدانه پلیس در تقویت آن تشکر کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید