ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ | ۰۸:۰۳ ق.ظ
کدخدایی در سالگرد درگذشت حقوقدان فقید ناصر قربان نیا نوشت:
یادی از یک دوست نیک اخلاق!
کدخدایی
وقتی که دانشجوی مقطع دکترای حقوق بین الملل شد با او آشنا شدم. از همون اول گرم و با محبت بود. بعد از اون ارتباط بیشتری داشتیم و نه تنها در مسایل درس و دانشگاه، که در همه امور با هم صحبت می کردیم… در این یادداشت دکتر کدخدایی به نا گفته هایی از آشنایی با مرحوم قربان نیا می پردازد.

گروه سیاسی کافه حقوق: وقتی که دانشجوی مقطع دکترای حقوق بین الملل شد با او آشنا شدم. از همون اول گرم و با محبت بود. بعد از اون ارتباط بیشتری داشتیم و نه تنها در مسایل درس و دانشگاه، که در همه امور با هم صحبت می کردیم. بعد از اتمام کلاسها می آمد و مشورت می کرد. آن موقع ها مدیر گروه حقوق دانشگاه مفید نیز شده بود. از من هم درخواست کمک می کرد تا چند درس را ارایه کنم. گرفتاریهای من اجازه نمی داد ولی در مقابل اصرار او تسلیم شدم. بماند که بعدها راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها نیز اضافه شد!


از سجایای اخلاقی خوب او اینکه هیچگاه فراموش نمی کرد مناسبتها را تبریک بگوید. همه اعیاد ملی و مذهبی را زنگ می زد و اگر موفق به صحبت نمی شد پیامک می داد. این محبت او ما را نیز معتاد کرده بود و در اعیاد منتظر بودیم. ممکن نبود زنگ نزند. اما ای کاش دفعه آخر زنگ نمی زد و نمی رفت. دوست داشتیم زنگ نمی زد اما هنوز با ما بود! حلالیت طلبید و گفت برای اولین بار است مشرف می شود. التماس دعا گفتم و تمام شد. او به معبود پیوست و ما را تنها گذاشت. قربان نیا در عید قربان به قربانگاه رفت تا چون اسماعیل صداقتش را با تقدیم گوهر جان تضمین کند. روحش شاد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید