ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۷ ب.ظ
آزادی ۷ زندانی غیرعمد در هفتمین کنگره امام سجاد(ع)
همزمان با برگزاری هفتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد علیه السلام آزادی ۷ نفر از مددجویان تحت حمایت نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان با رقم بدهی یک‌میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، آیین افتتاحیه هفتمین دوره کنگره بین‌المللی امام سجاد علیه السلام فردا (۲۴ مهر ماه) با محوریت تبیین نکات رساله حقوقی این امام، با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در بندرعباس برگزار می‌شود.

این کنگره علمی از سال گذشته کنار رسالت‌های فرهنگی و فعالیت‌های تبلیغی خود در راستای معرفی معارف الهی، به‌طور ویژه در حوزه اجتماعی و حل مشکلات عمومی نیز پیشقدم شده و با عنایت به یکی از سیره ائمه اطهار(ع) در آزادی دربندان آبرومند، نسبت به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری نیز اقدامات مطلوبی داشته و دارد.

این مراسم که همزمان با شهادت امام چهارم شیعیان علیه السلام با مشارکت‌ چهره‌های بین‌المللی به‌طور زنده رأس ساعت هشت صبح از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد، در بخشی به تلاش مسئولان برگزاری در جهت اخذ گذشت از شکات ۷ پرونده مربوط به زندانیان جرایم غیرعمد پرداخته می‌شود.

از جمع مددجویان در آستانه رهایی، سه زندانی بابت مطالبه وجه مالی، یک نفر به‌دلیل عجز در پرداخت دیه ناشی از حوادث کارگاهی و سه مددجوی واجد شرایط هم با عنوان محکومیت ناشی از دیات حوادث رانندگی، در زندان حضور دارند که پیش‌بینی می‌شود مراتب آزادی همگی تا پایان همین هفته انجام گیرد.

طبق سیره و سنت اسلامی همواره توصیه‌های فراوانی بر «فَکُّ رَقَبَهٍ» از سوی ائمه معصومین(ع) در روایت‌های تاریخی به ثبت رسیده است که شاید معروف‌ترین اشارت همین حدیث متواتر از امام سجاد علیه السلام باشد که فرمودند: «هیچ مؤمنی، بنده مؤمنی را آزاد نمی‌کند مگر این‌‌که خداوند در برابر عضوی از اعضای آن بنده آزادشده، جسم عامل این اقدام پسندیده را از آتش دوزخ ایمن سازد».

ره‌آورد ششمین کنگره امام سجاد(ع) در سال گذشته آزادی ۶ محکوم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه بود که مقدمات آزادی این بدهکاران مالی رقمی بالغ بر ۵ میلیارد ریال بود که مراسم آزادی این افراد طی آیینی، با مشارکت اندیشمندان داخلی و پژوهشگران خارجی حاضر در دوره پیشین برگزار شد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید