ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۳ ب.ظ
روایت رئیس سابق هیئت نظارت از وضعیت وخیم و تکان‌دهنده زندان‌های انگلیس
وضعیت وخیم بهداشتی، شرایط دشوار زندگی و امنیت پایین در زندانهای انگلیس به یک بحران ملی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تصاویر منتشرشده از داخل زندان‌های انگلیس نشان می‌دهد سلول‌ها پر از حشرات موذی هستند و دیوارها با خون زندانیان رنگ‌آمیزی شده است و از توالت‌ها به‌عنوان صندلی‌های ناهارخوری استفاده می‌شود.

بر اساس گزارش RT، سال گذشته «فیث اسپیر» (Faith Spear) پس از آنکه در مورد وضعیت زندان‌های بریتانیا ابراز نگرانی کرد، از سمت خود به‌عنوان رئیس هیئت نظارت مستقل (IMB) در زندان Hollesley Bay در سوفولک اخراج شد.

طبق این گزارش، به‌رغم آنچه به‌قول وی “تاکتیک‌های کثیف” که توسط وزارت دادگستری به کار گرفته می‌شود او متقاعد شد که باید در این رابطه بگوید که به روشنگری خود تا انجام تغییرات مورد نظر ادامه خواهد داد.

گزارشی از طرف بخش بازرسی این زندان‌ها نشان می‌دهد که تقریباً ۲۱هزار نفر از مجموع ۸۵هزار زندانی، در شرایط بیش از حد وخیم نگهداری می‌شوند.

حدود ۳۱ درصد از زندانیان در زندان‌های محلی بیش از ۲۲ ساعت در روز در سلولشان حبس می‌شوند؛ این در حالی است که بعضی از آنها به‌مدت ۲۷ ساعت از زمان تنفس محروم هستند.

بیشتر سلول‌های چندنفره از نظارت کمیته پیشگیری از شکنجه و رفتارهای غیرانسانی و مجازات (CPT) دور نگه‌داشته می‌شوند و قانون چهار مترمربع به‌ازای هر نفر در سلول‌های این زندانها رعایت نمی‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که شرایط بهداشتی بسیار ضعیف و تهویه بسیار بد است که ناقض حقوق‌بشر زندانیان محسوب می‌شود.

بسیاری از زندانیان باید از توالت‌های بدون دریچه استفاده کنند؛ توالت‌هایی که فقط با یک پرده از هم جدا می‌شوند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید