ارتباط با ما
تبلیغات


سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ب.ظ
به بهانه سالروز اقدام به قطع برنامه‌های ایران از شبکه‌های ماهواره‌ای
فشار غرب برای سانسور صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران
مدعیان دروغین آزادی بیان و آزادی اطلاعات که پخش هر گونه اخبار دروغ، برنامه‌های موهن به ساحت ادیان آسمانی و کرامت انسانی را از صمیم قلب حمایت و ترویج می‌نمایند، در برابر برنامه‌های افشاگرانه رسانه‌های ایرانی تاب تحمل در قبال چنین نهضت روشنگرانه‌ای را نداشته و در بیست و چهارم مهرماه ۱۳۹۱ قطع شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اقدام کردند.

گروه بین الملل کافه حقوق: در دنیای کنونی، که از آن به عصر اطلاعات تعبیر می‌گردد، موضوع انتشار و دسترسی اشخاص به اطلاعات راجع به مسائل مختلف، تأثیر فراوانی در ساخت بندی نحوه­ ی نگرش ایشان به مسائل و خط ده ی به سلوک فردی-اجتماعی آن‌ها دارد.

در این میان رسانه‌های همگانی نقش ممتاز و بی بدیلی را ایفا می‌نمایند، به گونه‌ای که جای اغراق نخواهد بود که اگر گفته شود در حال حاضر مردم در سراسر جهان، دنیا را به گونه‌ای می‌بینند که رسانه‌ها برای ایشان توصیف می‌نمایند و همین امر رسانه‌ها را به ابزاری استراتژیک در دست متولیان سیاست تبدیل نموده است. دولت‌هایی که خوی استکباری و استثماری در آنها به مثابه­ ی یک اصل زیربنایی نمود یافته است، از رسانه‌های برای تحریف واقعیات در راستای نیل به اهداف شوم خویش استفاده نموده تا از این طریق هر گونه صدای مخالفی را به انزوا بکشانند و مقاصد خود را در میان ملل مختلف نهادینه سازند.

امروزه جمهوری اسلامی ایران، از جمله معدود کشورهایی است که در عرصه­ ی بین‌الملل در صدد مقابله با چنین رویکردی است، از این رو به جهت تحقق رسالت بنیادین خویش از طریق راه اندازی شبکه‌های متعدد به تبیین حقایق برای مردم در نقاط مختلف جهان پرداخته به گونه‌ای که اطلاع رسانی برجسته آن نقش بسزایی را در آگاهی اذهان ملت‌ها، به ویژه در عرصه­ی تحولات منطقه و بیداری اسلامی، به دنبال داشته است.

همین مسئله موجب گردید که مدعیان دروغین آزادی بیان و آزادی اطلاعات که پخش هر گونه اخبار دروغ، برنامه‌های موهن به ساحت ادیان آسمانی و کرامت انسانی را از صمیم قلب حمایت و ترویج می‌نمایند، در برابر برنامه‌های افشاگرانه رسانه‌های ایرانی تاب تحمل در قبال چنین نهضت روشنگرانه‌ای را نداشته و در بیست و چهارم مهرماه ۱۳۹۱ قطع شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران شامل تلویزیون قرآنی، العالم، کوثر، پرستی وی، شبکه خبر، سحر ۱ و ۲ و جام جم ۱ و ۲  از روی فرکانس ۱۲۴۳۷ ماهواره هاتبرد اقدام نمایند.

ونسا اوکانر مسئول مطبوعاتی یوتلست، مالک هاتبرد، اعلام کرده قطع شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای طرح تشدید تحریم‌های اتحادیه­ ی اروپا علیه کشور ما بوده و ادعا شده که دستور کمیسیون اروپا پشت این جریان بوده است، اما برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اتحادیه­ ی اروپا چنین تحریمی را پیش‌بینی نکرده و تحت فشار لابی آمریکا و صهیونیست این کار انجام شده است.

اقدام بی سابقه اخیر اتحادیه­ ی اروپا و شرکت یوتلست که تابع شورای عالی سمعی و بصری فرانسه (CSA) می‌باشد، تأیید دوباره‌ای بر گفتمان مشمئز کننده و فریبنده­ی لیبرالیسم غربی است. گفتمانی که تنها کارآیی آن در کسب قدرت برای سیاستمداران و تجار شرافت انسانی و انحطاط فرهنگ‌های برخاسته از فطرت پاک الهی در میان ملل مختلف دنیا است.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید