ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۷ ب.ظ
انهدام هسته تروریستی وابسته به داعش در مغرب
وزارت کشور مغرب از انهدام باند تروریستی وابسته به داعش خبر داد که برای حملات تروریستی در اماکن حساس و حیاتی این کشور برنامه ریزی کرده بودند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت کشور مغرب امروز پنجشنبه از دستگیری یک هسته تروریستی وابسته به داعش خبر داد که برای انجام عملیات های تروریستی در مغرب برنامه ریزی کرده بودند.

مقامات مغرب شنبه گذشته یازده نفر را که مظنون به عضویت در یک باند تروریستی وابسته به داعش بودند دستگیر کردند که در هشت شهر شمال و مرکز مغرب فعالیت کرده و نقشه حمله به اماکن حساس و حیاتی این کشور را طراحی کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت کشور مغرب در بیانیه امروز پنجشنبه خود گفت: از افراد دستگیر شده هسته وابسته به داعش مواد شیمیایی مهمی کشف و ضبط شده که در ساخت مواد منفجره بکار گرفته می‌شود و قرار بود در انجام حملات تروریستی در مغرب از آن استفاده شود.

در این بیانیه آمده است: برخی از این مواد شیمیایی به منظور تسریع حمله انفجاری و بالا بردن شدت انفجار بکار گرفته می شود تروریست‌ها همچنین از کپسول‌های اطفای حریق برای جاسازی مواد منفجره استفاده کردند و مقادیر زیادی میخ و قطعات فلزی کم حجم هم در ساخت بمب‌هایشان بکار گرفته بودند تا در هنگام انفجار تلفات سنگین جانی و مالی به جای گذارد.

شهر دار البیضاء در شمال کشور مغرب در سال ۲۰۰۳ شاهد حمله‌ای تروریستی بود که با کشته شدن دستکم ۴۳ نفر همراه بود در حالی که مراکش در جنوب مغرب نیز در سال ۲۰۱۳ شاهد حمله تروریستی دیگری بود که هفده کشته برجای گذاشت.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید