ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ب.ظ
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد:
هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام تشکیل شد
محسن رضای با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز در رابطه با تعیین اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام بحث شد و ضوابط و شرایط تعیین اعضا را به تصویب رساندیم.

گروه سیاسی کافه حقوق: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (شنبه ۲۹ مهر) در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با اشاره به مصوبات امروز و بحث‌های صورت گرفته در این جلسه از مجمع، گفت: در جلسه امروز در رابطه با تعیین اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام بحث شد و ضوابط و شرایط تعیین اعضا را به تصویب رساندیم.

به گزارش خبرنگار تسنیم وی با بیان اینکه هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل می‌شد، ادامه داد: وظایفی که در صحن مجمع داشتیم به هیئت منتقل می‌شود و این هیئت نقش تعیین کننده‌ای خواد داشت و نهایی ترین مرجع رسیدگی به سیاست‌های کلی نظام است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ارزیابی‌ها و کارهای کارشناسی در دبیرخانه صورت می‌گیرد و این نظرات کارشناسی درباره نحوه اجرایی شدن سیاست‌ها در قوای سه‌گانه مشخص می‌شود و می‌توانیم با این کار کارشناسی مشخص کنیم چه میزان انحراف در اجرای سیاست‌های کلی داشته‌ایم.

رضایی با تأکید بر اینکه با کارهای کارشناسی میزان انحرافات را از سیاست‌های کلی را تعیین می‌کنیم و بعد انحرافات را به دستگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم تا آنها فعالیت‌ها و تصمیمات خود را اصلاح کنند، اظهار داشت: در هیئتی که تشکیل می‌شود روسای قوای سه‌گانه عضو هستند که دارای حق رأی هستند و مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی و روسای کمیسیون‌های مجلس و معاون اول‌های قوای سه‌گانه می‌توانند بدون حق رأِ در جلسات هیئت شرکت کنند.

وی با اشاره به اعضای دیگر این هیئت اضافه کرد: رئیس و دبیر مجمع نیز عضو این هیئت هستند و ۲۰ نفر از اعضای مجمع نیز عضو این هیئت هستند که در جلسه آینده مجمع مشخص می‌شوند که در مجموع ۲۵ نفر عضو این هیئت می‌شوند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید