ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۶ ب.ظ
یمنی‌ها با موشک بالستیک، فرودگاه ” الملک خالد” عربستان را در هم کوبیدند
رسانه های یمنی از شلیک یک فروند موشک بالستیک از نوع برکان ۲h، به فرودگاه بین‌المللی الملک خالد عربستان در ریاض خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، یک فروند موشک بالستیک از نوع برکان ۲h ( آتشفشان) به فرودگاه بین‌المللی الملک خالد در ریاض پایتخت سعودی شلیک کردند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تاکید کرد که این موشک به دقت به هدف مورد نظر در فرودگاه بین‌المللی الملک خالد در ریاض اصابت کرده است.

این در حالی است که رسانه‌های سعودی مدعی شدند که پدافند هوایی این کشور، یک موشک بالستیک را که از یمن شلیک شده بود، در شمال شرق ریاض، سرنگون کرده است.

نیروهای یمنی چند روز قبل نیز یک موشک بالستیک از نوع قاهر ام ۲ به پادگان الجربه در ظهران الجنوب در عسیر عربستان شلیک کردند.

بامداد چهارشنبه در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به یک هتل در منطقه سحار واقع در صعده در شمال یمن، ۲۶ تن به شهادت رسیده و ۹ نفر نیز زخمی شدند.

سه‌شنبه‌شب گذشته نیز در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به بخش بلاد‌الروس در جنوب صنعا، ۸ شهروند یمنی به شهادت رسیده و ۲۵ نفر نیز زخمی شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید