ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۴ ق.ظ
معرفی کتاب
کتابی برای شناخت بیشتر اندیشه های حکومتی امام خمینی (ره)
بدون شناخت اندیشه های حکومتی ایشان و نقشی که در تصویب قانون اساسی و موضوعات آن داشته است، نمی توان به شناخت صحیح و جامعی از حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران دست یافت. از این رو کتاب «امام خمینی (ره) و حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران» در زمینه «حقوق اساسی جمهوری اسلامی» و «مبانی تحلیلی نظام جمهوری اسلامی» به همت نشر دادگستر منتشر شد.

گروه علمی کافه حقوق: حقوق اساسی مهم ترین شعبه حقوق عمومی است که به ساختار نظام سیاسی، حدود صلاحیت نهادهای عالی سیاسی و روابط آنها با یکدیگر و با مردم و حقوق و آزادی های مردم می پردازد. قانون اساسی مهم ترین منبع حقوق اساسی است. این قانون بنیادی به مثابه سند تاسیس نظام سیاسی برای مطالعه و فهم حقوق اساسی از اهمیت دسته اول برخوردار است.

نام امام خمینی (ره) با نظام جمهوری اسلامی ایران به هم پیوند خورده است. این امر به دلیل نقش بی بدیل امام (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی و بنیان گذاری جمهوری اسلامی ایران است. امام خمینی (ره) با تبیین نظریه ولایت فقیه، رهبری انقلاب اسلامی، تلاش در تصویب جمهوری اسلامی به عنوان حکومت، پیگیری تصویب قانون اساسی منطبق با موازین اسلامی و سایر اقدامات، نقش تعیین کننده و اثر گذاری در تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته است. از این رو بدون شناخت اندیشه های حکومتی ایشان و نقشی که در تصویب قانون اساسی و موضوعات آن داشته است، نمی توان به شناخت صحیح و جامعی از حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران دست یافت.

در همین راستا به تازگی کتاب «امام خمینی (ره) و حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران»،نوشته دکتر فیروز اصلانی و دکتر نادر میرزاده دو استاد حقوق عمومی دانشگاه تهران، در زمینه «حقوق اساسی جمهوری اسلامی» و «مبانی تحلیلی نظام جمهوری اسلامی» به همت نشر دادگستر منتشر شد.

 


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید