ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۳ ب.ظ
تعدادی از پناهجویان مرکز نگهداری جزیره مانوس را ترک کردند
در حالی که ضرب الاجل دولت محلی پاپوا گینه نو برای تخلیه مرکز پناهجویان رو به پایان است، حدود ۲۰ نفر از پناهجویان امروز جمعه این مرکز را ترک کرده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در شرایطی که پاپوا گینه نو صدها مهاجر و پناهجو را تهدید کرده است که در صورت خارج نشدن از مرکز نگهداری طی روزهای آینده به زور آنها را اخراج خواهد کرد، حدود ۲۰ نفر از پناهجویان امروز جمعه حاضر به ترک این مرکز بازداشت و نگهداری شده اند.

حدود ۶۰۰ پناهجو بیش از ۱۰ روز است که به آب و برق و مواد غذایی در مرکز نگهداری جزیره مانوس دسترسی ندارند. سازمان ملل نیز نسبت به وقوع بحران انسانی در این مرکز نگهداری هشدار داده است.

این مرکز نگهداری پناهجویان ۳۱ اکتبر تعطیل شده و آب و برق آن نیز با رای دادگاه پاپوا گینه نو قطع شده است.

۳ پناهجو در مصاحبه با رویترز تاکید کردند که حدود ۲۰ پناهجو حاضر به ترک این مرکز شده و به یک مرکز دیگر منتقل شده اند ولی بیش از ۵۰۰ مرد دیگر هنوز در این مرکز بوده و حاضر به ترک آنجا نیستند.

این در شرایطی است که در شهرهای سیدنی و ملبورن تظاهراتی در حمایت از پناهجویان برگزار شده و معترضان خواستار اسکان این پناهجویان شده اند.

کمیته حقوق بشر سازمان ملل از استرالیا خواسته است تا قوانین مهاجرتی خود را با استانداردهای جهانی هماهنگ کند. سازمان ملل نگرانی خود را نسبت به شرایط پناهجویان در جزایر مانوس و نائورو اعلام کرده است. بیشتر پناهجویان این دو مرکز از کشورهای افغانستان، ایران، میانمار، پاکستان، سریلانکا و سوریه هستند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید