ارتباط با ما
تبلیغات


جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۶ ب.ظ
قتل ۵ کشاورز در روستای دهنو
خبرگزاری میزان- ۲۲ مهر ماه ساعت یک بامداد سه نفر ابتدا با یکی از کشاورزان سر مزرعه درگیر می‌شوند و او را با سلاح شکاری هدف قرار می‌دهند و سپس همراهان وی را به گلوله بسته و از محل متواری می‌شوند که عاملان قتل در کمتر از یک ماه و در ۱۴ آبان ماه دستگیر شدند.
 به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، ۲۲ مهر ماه ساعت یک بامداد سه نفر ابتدا با یکی از کشاورزان سرمزرعه درگیر می‌شوند و او را با سلاح شکاری هدف قرار می‌دهند و سپس همراهان وی را به گلوله بسته و از محل متواری می شوند.

پس از اطلاع از این حادثه بازپرس سر صحنه حاضر و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات برای شناسایی عاملین این جنایت و افشای راز قتل آغاز می شود.

این اتفاق ساعت یک بامداد روز ٢٢ مهر به وقوع پیوست و از همان زمان تحقیقات ویژه‌ای دراین‌باره آغاز شد. آن زمان فردی در تماس با پلیس از وقوع جنایت در مزرعه‌ای در روستای دهنو واقع در شهرستان هیرمند خبر داد و بلافاصله عوامل انتظامی در محل حادثه حاضر شدند. آنها پیکرهای غرق در خون شش نفر را دیدند که فقط یکی از آنها زنده بود و پنج نفر دیگر جان خود را از دست داده بودند.

به‌این‌ترتیب اظهارات شهود حاکی از آن بود که ابتدا یکی از مقتولان با آن سه نفر درگیر شد و هدف گلوله قرار گرفت. سپس بقیه در این ماجرا دخالت کردند که سه مهاجم آنها را نیز هدف قرار دادند و بعد از ارتکاب قتل فرار کردند.

تلاش‌های پلیس و نهادهای مربوطه برای شناسایی و دستگیری عاملان قتل در کمتر از یک ماه نتیجه داد و همه آنها بازداشت شدند. متهمان در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف و درگیری سر مزرعه را علت اصلی این قتل اعلام کردند.

عباسی دادستان هیرمند در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، با اشاره به کشته شدن ۵نفر و مجروح شدن یک نفر از اهالی روستای دهنو در یک مزرعه گفت:  پس از اطلاع از این حادثه بازپرس سر صحنه حاضر شد و با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات برای شناسایی عاملین این جنایت آغاز شد.

اکبریان، بازپرس پرونده نیز دراین‌باره به خبرگزاری میزان گفت: عاملان قتل پنج نفر از اهالی روستای دهنو در یک مزرعه، دستگیر شدند و به قتل نیز اعتراف کردند.

وی ادامه داد: عصر یکشنبه با حضور عاملان قتل، صحنه جرم بازسازی شد و ان‌شاءالله تا آخر هفته جاری کیفرخواست صادر خواهد شد.

اکبریان روز چهارشنبه در گفت‎و‎گو با خبرگزاری خبرگزاری میزان  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کیفرخواست پرونده صادر شده است، گفت: رسیدگی به این پرونده در اولویت قرار دارد و تلاش ما بر این است که به زودی کیفرخواست این پرونده را صادر و برای رسیدگی به دادگاه ارسال کنیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید