ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۹ ق.ظ
دادگاه تجدید نظر نیویورک پرونده ۱٫۷ میلیارد دلاری علیه ایران را به جریان انداخت
به گزارش گروه بین‌الملل میزان، یک دادگاه تجدید نظر در نیویورک قسمتی از پرونده ۱٫۶۸ میلیارد دلاری شکایت خانواده‌های نیروهای آمریکایی کشته شده در انفجار سال ۱۹۸۳ در لبنان را به جریان انداخت. این دادگاه فدرال مدعی است حکم که دو سال پیش صادر شده و شکایت علیه بانک مرکزی ایران، یک بانک ایتالیایی متهم به […]

به گزارش گروه بین‌الملل میزان، یک دادگاه تجدید نظر در نیویورک قسمتی از پرونده ۱٫۶۸ میلیارد دلاری شکایت خانواده‌های نیروهای آمریکایی کشته شده در انفجار سال ۱۹۸۳ در لبنان را به جریان انداخت.

این دادگاه فدرال مدعی است حکم که دو سال پیش صادر شده و شکایت علیه بانک مرکزی ایران، یک بانک ایتالیایی متهم به ارتباط تجاری با ایران و بانک‌ «کلیراستریم» لوکزامبورگ که متهم به افتتاح حساب برای بانک مرکزی است را رد کرده، اشتباه بوده است.

فوریه سال ۲۰۱۵ «کاترین فارست»، قاضی ایالتی آمریکا، این شکایت را رد و اعلام کرده بود که به دارایی‌های بانک مرکزی ایران در خارج از آمریکا حاکمیت قضایی ندارد.

روز سه‌شنبه «رابرت سک»، قاضی ایالتی دادگاه تجدید نظر نیویورک با صدور حکمی ۷۲ صفحه‌ای استدلال کاترین فارست مبنی بر نبود حاکمیت قضایی درباره دارایی بانک مرکزی ایران در خارج از آمریکا را تأیید کرده اما مدعی است که تفاسیر جدید از قانون «مصونیت حاکمیتی خارجی» به دادگاه تجدید نظر نیویورک اجازه فراخواندن دارایی‌های خارجی را می‌دهد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید