ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۶ ب.ظ
رشد ۷.۵ درصدی تلفات مسمومیت با گاز در ۷ ماهه سال جاری
در هفت ماهه نخست سال جاری ۲۴۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۲۲۷ نفر بود ۷٫۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش گروه حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در هفت ماهه اول امسال از کل تلفات مسمومیت با گاز ۱۷۲ نفر مرد و ۷۲ نفر زن بودند.
در این مدت استان های تهران با ۵۵، اصفهان با ۱۷ و خراسان رضوی با ۱۵ فوتی بیشترین آمار تلفات مسمومیت با گاز را داشته اند، این آمار در تعداد قابل توجهی از استان ها کمتر از ۱۰ فوتی و در تعدادی از استان ها نیز صفر گزارش شده است.

بر اساس این آمار رشد تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در مهر ماه امسال ۳۳٫۳ درصد بوده . از ۲۱ فوتی در مهر سال گذشته به ۲۸ فوتی در مهر امسال رسیده است.

یادآور می شود نیمه دوم هر سال با افزایش تلفات مسمومیت با گاز منوکسید کربن همراه است به نحوی که بر اساس آمارها بیش از ۷۰ درصد تلفات گازگرفتگی در هر سال مربوط به نیمه دوم آن است و همین موضوع ضرورت توجه به نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی را دو چندان می کند.

سازمان پزشکی قانونی کشور به هموطنان و از جمله مردم شهرهای زلزله شده هشدار می دهد در بکارگیری و نصب سیستم های گرمایشی نهایت دقت و احتیاط را داشته باشند و ضمن استفاده بهینه از وسایل گرمازا،‌ به توصیه های ایمنی در خصوص سالم بودن و سوخت صحیح وسایل گرمایشی توجه کنند.

سال ۱۳۹۵ بیشترین تلفات گازگرفتگی در ۵ سال گذشته

در سال گذشته ۸۳۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باختند که ۶۰۹ نفر از آنان در نیمه دوم سال جان خود را از دست داده‌اند.
همچنین سال گذشته در مقایسه با ۵ سال قبل از آن بیشترین آمار تلفات گازگرفتکی را به خود اختصاص داد، آمار گازگرفتگی که در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴روند کاهش را در پیش گرفته بود در سال گذشته با رشد ۳۳٫۵ درصدی داشت و آمار تلفات به ۸۳۶ نفر رسید.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید