ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۵ ب.ظ
۸۰ درصد طرح‌های نیمه تمام ورزشی تا پایان برنامه ششم تکمیل می‌شود
وزیر ورز‌ش و جوانان گفت: با تخصیص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به ورزش کشور، ۸۰ درصد از چهار هزار طرح نیمه‌تمام ورزشی کشور تا پایان برنامه ششم توسعه تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه آیین افتتاح مرحله اول ورزشگاه پنج هزار نفری گرمسار در گفت و گو با خبرنگاران افزود‌: از چهار هزار طرح ورزشی باقیمانده از گذشته، حدود ۵۰۰ طرح تاکنون بهره برداری شده و تا پایان امسال بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ طرح تکمیل می شود.

وی خاطرنشان کرد: با تخصیص ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده که برنامه ششم توسعه برای طرح های ورزشی پیش بینی شده، می‌توان امیدوار بود تا پایان این برنامه حدود ۸۰ درصد از طرح های ورزشی نیمه‌تمام در کشور به بهره برداری برسد.

سلطانی فر با اشاره به همت دولت تدبیر و امید در تکمیل ۲۰ ورزشگاه از ۲۵ استادیوم ۱۵ هزارنفره نیمه‌تمام در کشور، یادآور شد: به این ترتیب، به طور تقریبی تمام مراکز استان‌های کشور دارای ورزشگاه ۱۵ هزار نفری هستند.

وی با اشاره به آماده افتتاح بودن ۱۰ ورزشگاه از ۴۵ ورزشگاه پنج هزار نفره در حال ساخت در کشور، تاکید کرد: با توجه به هزینه بالای این طرح ها برای تکمیل، طوری برنامه ریزی شده است تا ورزشگاه های پنج هزارنفره باقیمانده در کشور در ۲ مرحله تکمیل شود.

وزیر ورزش و حوانان اضافه کرد: درمرحله اول این ورزشگاه های پنج هزار نفره زمین چمن، رختکن و جایگاه یکهزار و ۵۰۰ تماشاچی اجرا و تکمیل می‌شود تا در سال‌های آینده با تامین اعتبار مرحله دوم این ورزشگاه ها تکمیل شود.

با حضور وزیر ورز‌ش و جوانان مرحله اول ورزشگاه پنج هزار نفری گرمسار در استان سمنان با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال تاکنون شامل زمین چمن، رختکن و بخشی از جایگاه تماشاگران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، وزیر ورز‌ش و جوانان در این سفر یک روزه به شهرستان گرمسار، زمین چمن دانشگاه این شهرستان را افتتاح کرد.

در آیین افتتاح این ورزشگاه شماری از مسوولان استانی و شهرستانی و علاقه مندان به ورزش حضور داشتند./


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید