ارتباط با ما
تبلیغات


شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۴ ب.ظ
گواهینامه ۴۱۰۰ راننده متخلف در ۷ ماه گذشته ضبط شد
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا به آمار هفت ماهه ضبط گواهینامه رانندگان متخلف در سراسر کشور پرداخت و گفت: در این مدت ۴۱۰۰ جلد گواهینامه ضبط شده که از این تعداد بیش از ۱۰ جلد ابطال شده است.  

سرهنگ احمد کرمی اسد رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آمار هفت ماهه ضبط گواهینامه رانندگان متخلف دارای نمره منفی، اظهار داشت: در این مدت بالغ بر ۴۱۰۰ جلد گواهینامه ضبط شده که از این تعداد حدود ۳۹۰۰ جلد، محرومیت مرحله اول یعنی ۳۰ نمره منفی و ۳ ماه ضبط گواهینامه را داشته‌اند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا، تصریح کرد: ۲۲۰ جلد گواهینامه به علت محرومیت مرحله دوم و داشتن ۲۵ نمره منفی و ضبط گواهینامه به مدت ۶ ماه را به خود اختصاص دادند.

سرهنگ کرمی اسد اعلام کرد: بیش از ۱۰ جلد گواهینامه در این مدت ابطال شده که دارندگان آن باید بعد از یک سال مراحل آموزشی را سپری کرده تا بتوانند پس از قبولی در آزمون، گواهینامه جدید را کسب کنند.

این مقام ارشد پلیس راهور به تفکیک تعداد گواهینامه ضبط شده در معابر درون‌شهری و برون‌شهری پرداخت و گفت: ۲ هزار جلد گواهینامه در معابر درون‌شهری توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و ۲۱۶۰ جلد در معابر برون‌شهری توسط پلیس راه ضبط شده است.

وی گفت: رتبه اول ضبط گواهینامه در معابر درون‌شهری به تهران با ۲۷۹ جلد  گواهینامه افراد متخلف اختصاص یافت و شهر اصفهان و شهر کرمان به ترتیب در رده‌های بعدی جای گرفتند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اعلام کرد: در معابر برون‌شهری نیز استان‌های خوزستان، اصفهان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب در رده‌های اول تا سوم تعداد ضبط گواهینامه افراد متخلف جای گرفتند.

سرهنگ کرمی اسد در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص استان‌هایی که مبادرت به ابطال گواهینامه رانندگان متخلف کرده‌اند، گفت: البرز، بوشهر، تهران، خوزستان، کردستان و کرمان در این دسته جای دارند.

این مقام ارشد پلیس راهور بیشترین فراوانی نوع گواهینامه ضبط شده را مختص پایه یک با فراوانی ۲۵۰۰ جلد دانست و خاطرنشان کرد: پایه دو با ۶۷۰ جلد و پایه سه با ۳۳۰ جلد و موتورسیکلت با ۲۶۳ جلد بیشترین آمار ضبط گواهینامه را به خود اختصاص داده‌اند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید