ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۵ ب.ظ
پارلمان اردن به بازبینی در توافق‌ها با رژیم صهیونیستی رأی داد
پارلمان اردن در جلسه امروز خود به اتفاق آراء با طرح بازبینی در توافق‌ها با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پارلمان اردن لحظاتی پیش به اتفاق آراء با بازبینی در توافقات با رژیم صهیونیستی موافقت کرد.

به نوشته روزنامه الغد، پارلمان اردن عصر امروز (یکشنبه) در مورد اقدام اخیر دولت آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی تشکیل جلسه داد.

نمایندگان اردنی در این جلسه با طرح بازبینی در همه‌ توافقاتی را که بین أمان و تل‌آویو منعقد شده است، با اکثریت آراء به تصویت برساند.

از جمله توافق‌هایی که اردن با فلسطین اشغالی امضا کرده است، توافق صلح اردن و اسرائیل موسوم به توافق «وادی عربه» سال ۱۹۹۴ است.

افزون بر این، ۴۴ تن از نمایندگان پارلمان اردن از دولت خواستند خیابان‌های اطراف سفارت اسرائیل و آمریکا را به قدس و فلسطین تغییر دهد.

پیشتر و به فاصله یک روز از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مورد قدس، تعدادی از نمایندگان پارلمان اردن در برابر سفارت آمریکا در شهر أمان، پایتخت اردن تحصن و اعتراض کردند.

ترامپ چهارشنبه هفته گذشته (۱۵ آذر) در سخنرانی خود ضمن اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، با انتقال سفارت آمریکا به این شهر موافقت و دستور اجرایی آن را امضا کرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید