ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۳ ب.ظ
کاهش عجیب ۹۳ درصدی بودجه مرزبانی در سال ۹۷ + عکس
در اقدامی عجیب در بودجه سال ۹۷، بودجه «فرماندهی مرزبانی» و «خرید سلاح، تجهیزات و تقویت بنیه نیروی انتظامی» به ترتیب ۹۳ و ۸۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، لایحه بودجه سال ۹۷ کشور صبح امروز در حالی از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد که در بخش بودجه ریزی سال آینده نیروی انتظامی شاهد رشد قابل توجه بودجه هستیم.

 بر اساس این گزارش، در این لایحه بودجه سال آینده نیروی انتظامی با احتساب بودجه هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، به رقم ۱۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان رسید و این در حالی است که بودجه تقدیمی نیروی انتظامی در سال گذشته ۷۴۲۵ میلیارد تومان بود که بعد از چکش‌کاری‌های نمایندگان این رقم به ۹۰۲۶ میلیارد تومان برای سال جاری رسید.

این افزایش بودجه نیروی انتظامی نشان می‌دهد که بودجه این سازمان در سال جاری به نسبت بودجه مصوب سال قبل رشدی در حدود ۴۰ درصد داشته است.

افزایش بودجه نیروی انتظامی در حالی از سوی دولت در نظر گرفته شده است که بودجه فرماندهی مرزبانی ناجا به شدت افت داشته و بودجه مصوب حدود ۱۶۰ میلیارد تومانی سال جاری، به ۱۰٫۶ میلیارد تومان رسیده است که بیش از ۹۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این کاهش بودجه در زیرمجموعه نیروی انتظامی تنها مختص به فرماندهی مرزبانی نیست و در بخش «خرید سلاح، تجهیزات و تقویت بنیه نیروی انتظامی» نیز شاهد کاهش چشمگیر بودجه در سال ۹۷ هستیم؛ به عبارت دقیقتر بودجه مصوب سال جاری برای خرید سلاح، تجهیزات و تقویت بنیه نیروی انتظامی رقمی معادل ۲۹۸٫۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که بودجه این بخش برای سال آینده با کاهشی عجیب به ۴۸٫۸ میلیارد تومان رسیده است که کاهش ۸۳ درصدی بودجه این بخش را نشان می‌دهد.

البته بودجه سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی از ۲۶٫۷ میلیارد تومان به ۲۹٫۴ میلیارد تومان و حفاظت اطلاعات ناجا از ۲۶٫۸ به ۲۸ میلیارد تومان در سال آینده رسیده است.

بر اساس لایجه بودجه ۹۷ دولت، باید دید که این افزایش ۴۰ درصدی بودجه در مقابل کاهش ۹۳ درصدی بودجه مرزبانی و کاهش ۸۳ درصدی بودجه خرید سلاح، تجهیزات و تقویت بنیه ناجا، قرار است برای چه مواردی هزینه شود و این در حالی است که از یک سو با توجه به تهدیدات همیشگی مرزهای شرقی و غربی و همچنین افزایش قاچاق کالا و مواد مخدر که نیازمند افزایش بودجه مرزبانی و از سوی دیگر با توجه به مشکلات همیشگی نیروی انتظامی در بخش تجهیزات، لازم به افزایش بودجه در این بخش احساس می‌شود که متاسفانه بودجه ریزی اخیر عکس موارد فوق را نشان می‌دهد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید