ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۸ ب.ظ
افزایش آمار مصرف مواد مخدر در آمریکا
نتایج یک بررسی مشخص کرد، بیش از ۲۴ میلیون فرد بالای ۱۲ سال در آمریکا، مواد مخدر مصرف می‌کنند و نوجوانان آمریکایی نیز بزرگ‌ترین مصرف‌کننده واقعی ماری‌جوآنا در جهان هستند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بر اساس بررسی سالانه روی استفاده از مواد مخدر و سلامت (NSDUH)، بیش از ۲۴ میلیون فرد بالای ۱۲ سال از در آمریکا، مواد مخدر مصرف می‌کنند.

بررسی‌ها حکایت از آن دارد که حداقل ۸۰ درصد افرای که از مواد مخدر استفاده می‌کنند، الکل نیز مصرف می‌کنند؛ این در حالیست که بر اساس گزارش دفتر مواد مخدر و جرایم سازمان ملل، نوجوانان آمریکایی بزرگ‌ترین مصرف‌کننده واقعی ماری‌جوآنا در جهان هستند.

گزارش‌های موجود نشان داده است، حدود ۱۰ درصد از نوجوانان آمریکایی مواد مخدر مصرف کرده‌اند؛ بنابر این آمار، حداقل ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نوجوان ۱۲ تا ۱۷ ساله آمریکایی از اختلال مصرف مواد مخدر رنج می‌برند.

طبق داده‌های منتشر شده، اعتیاد به هروئین میان بزرگسالان ۱۸ تا ۲۵ سال آمریکایی در ۷ سال گذشته بیش از ۲ برابر رشد داشته است.

این گزارش یادآور می‌شود، در سال ۲۰۱۰ بیش از ۷۰ درصد افرادی که به مواد مخدر اعتیاد داشتند، مرد بودند؛ در حالی‌که در سال ۲۰۱۷ تعداد زنان معتاد با یک افزایش عجیب روبه رو بوده است؛ بیش از ۴۵ درصد آمار افراد معتاد در‌ آمریکا مربوط به زنان می‌شود.

این گزارش در پایان حاکی از آن است که بیش از نیمی از زندانی‌های آمریکا مواد مخدر مصرف می‌کنند و آمار افراد بیکار معتاد دو برابر بیش از افرادی است که مشغول به کار تمام وقت هستند.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید