ارتباط با ما
تبلیغات


دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۶ ب.ظ
بحران خشونت جنسی در انگلیس
از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا پایان آن، بیش از ۲۰۲ هزار و ۶۶۶ تعرض جنسی در انگلیس رخ داده است؛ به عبارت دیگر در هر هفته حدود ۴ هزار نفر مورد تعرض جنسی قرار گرفته‎‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بررسی‌های جدید نشان می‌دهد، خشونت جنسی در انگلیس شدیداً افزایش یافته است و جامعه انگلیس اکنون در شرایط بحران خشونت جنسی به سر می‌برد.

بر اساس داده‌های موجود، از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا پایان آن بیش از ۲۰۲ هزار و ۶۶۶ تعرض جنسی در انگلیس رخ داده است؛ به عبارت دیگر در هر هفته حدود ۴ هزار نفر مورد تعرض جنسی قرار گرفته‎‌اند.

طبق آمار و ارقام منتشر شده، بیش از ۴۲ درصد کسانی که مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، کودکان و نوجوانان هستند.

این گزارش حکایت از آن دارد که در سال ۲۰۱۶، شمار دختران و زنان زیر ۲۵ سال که مورد آزار و خشونت جنسی قرار گرفته‌اند به نسبت سال ۲۰۱۵ با افزایش ۵۵ درصدی مواجه بوده است.

پلیس انگلیس با اعتراض به این موضوع که افرادی که مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند، از در جریان گذاشتن پلیس واهمه دارند، یادآور شد: «تنها ۱۵ درصد افرادی که در سال ۲۰۱۶ مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، به پلیس اطلاع داده‌اند».

دولت انگلیس برای مقابله با افزایش خشونت‌های جنسی، مجازات‌های چنین جرائمی را سنگین‌تر کرده است؛ بنابراین از سال ۲۰۱۱ مدت محکومیت تجاوز جنسی به هشت سال و شش ماه افزایش یافت.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید