ارتباط با ما
تبلیغات


چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۶ ق.ظ
حضور فعال ناوگان زمینی و هوایی اورژانس در طرح زمستانه ۹۶
معاون عملیات اورژانس گفت: ۸۸۲ پایگاه اورژانس شهری، ۱۴۲۳ پایگاه اورژانس جاده‌ای، ۳۴ بالگرد اورژانس، ۲ اورژانس دریایی، ۴۷۲۶ دستگاه آمبولانس، ۶۴ اتوبوس آمبولانس و ۱۵ هزار تکنیسین اورژانس در طرح زمستانه ۹۶ حضور خواهند داشت.
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، حسن نوری معاون عملیات اورژانس در رزمایش طرح زمستانه ۹۶ اظهار داشت: سال گذشته متأسفانه حدود ۱۶ هزار نفر جان خود را در سوانح ترافیکی از دست دادند و حدود ۶۰۰ هزار نفر نیز در اثر این حوادث به بیمارستان منتقل شدند و باید گفت که سوانح ترافیکی، اولین عامل مرگ در سنین ۱۵ تا ۴۹ سال در کشور ماست.

معاون عملیات اورژانس با تأکید بر اینکه طرح زمستانه با هدف کاهش مرگ و میر و معلولیت‌های ناشی از سوانح ترافیکی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: وزارت بهداشت و سازمان اورژانس با به کارگیری ناوگان زمینی و هوایی خود در این طرح، مشارکت داشته و بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده، توان لجستیکی و انسانی خاصی در طول اجرای این طرح به کار گرفته خواهد شد.

وی افزود: براساس هماهنگی‌های انجام شده ۸۸۲ پایگاه اورژانس شهری، ۱۴۲۳ پایگاه اورژانس جاده‌ای، ۳۴ بالگرد اورژانس، ۲ اورژانس دریایی، ۲۳۴ موتورآمبولانس، ۴۷۲۶ دستگاه آمبولانس و ۶۴ اتوبوس آمبولانس و ۱۵ هزار تکنیسین اورژانس در طرح زمستانه ۹۶ حضور خواهند داشت.

نوری با اشاره به آمار تخت‌های اورژانس بیمارستانی از اضافه شدن ۲ هزار و ۴۰۰ تخت جدید اورژانس بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: علاوه بر این موارد ۲۲۴۰ آمبولانس نیز خریداری شده که بخش اعظم آن وارد ناوگان اورژانس شده و مابقی نیز در آینده نزدیک به این ناوگان تزریق خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار عملیات فوریت پزشکی توسط اورژانس کشور انجام شد که ۶۵۰ هزار مورد آنها مربوط به سوانح ترافیکی بود و ۵۳۷ نفر مصدوم به مراکز درمانی بیمارستانی منتقل شدند؛ همچنین اورژانس هوایی بیش از ۹ هزار انتقال هوایی مصدومان را انجام داد.

نوری خاطرنشان کرد: متاسفانه کم توجهی خودروسازان به مسائل ایمنی باعث افزایش تلفات و معلولیت‌های ناشی از سوانح ترافیکی شده است و امیدواریم در طول اجرای این طرح با همکاری مردم و تمام دستگاه‌ها شاهد کمترین تلفات و حوادث باشیم.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید