ارتباط با ما
تبلیغات


یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۴ ق.ظ
نفی حقوق شهروندی در نظام بیمار بهداشت و درمان
امیر کاشانی
سال هاست از سخن به حق رهبر انقلاب درباره اینکه( ما میخواهیم اگر در خانواده ای کسی مریض شد آن خانواده غیر از رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد) می گذرد، اما سال به سال دریغ از پارسال. رویه غلط ارائه خدمات سلامت به شهروندان ظاهرا باعث سودجویی عده ای قلیل و نارضایتی آحاد […]

سال هاست از سخن به حق رهبر انقلاب درباره اینکه( ما میخواهیم اگر در خانواده ای کسی مریض شد آن خانواده غیر از رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد) می گذرد، اما سال به سال دریغ از پارسال. رویه غلط ارائه خدمات سلامت به شهروندان ظاهرا باعث سودجویی عده ای قلیل و نارضایتی آحاد مردم شده است. راهکارهای عملیاتی و ساده زیر به راحتی می تواند هزینه های زائد را کاسته و کیفیت خدمات را افزایش دهد، لکن وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی که عملا به تحقیر اجتماعی تبدیل شده و سازمان بیمه سلامت از اجرای آنها سرباز می زنند. در این اوضاع ناقص خبر جدیدی نیز از وزیر بهداشت نقل شد که ظاهرا بنا به کسری بودجه پیش آمده قرار بر این شده که چندصدنفر و یا چند هزار نفر را به عنوان مثلا راهنمای بالینی بگمارند که کسی در سال بیشتر از یک بار آزمایشگاه نرود و یا بیشتر از دو بار فلان خدمات به وی داده نشود!!! لازم است وزارت بهداشت به جای محدود کردن عرضه خدمات ، هزینه های بی دلیل خود را کاهش دهد. در حال حاظر چند سالی است پایگاه های سلامت مانند قارچ در هر محله ای روییده اند که فقط اسم آن زیباست ولی در عمل سه یا چهار پرسنل گذاشته اند و امتیاز آن هم به افرادی خاص داده اند که مثلا این ها کودکان را واکسن بزنند و یک قطره مولتی ویتامین بدهند( که عملا همیشه موجود نیست) که این خدمات در قبل در درمانگاه های دیگر انجام میشد و نیازی به این همه تخصیص بودجه جهت گرفتن جا و نیرو و امکانات برای یک امر ساده نبود. در یک محله منطقه ۸ تهران الان ۵ خانه سلامت به فاصله کم زده شده که فقط هزینه بر است.
۲- تامین اجتماعی به جای استخدام پزشکان و اداره مراکز تملیکی با پزشکان قرارداد همکاری ببندد و هزینه های چند ده میلیونی حقوق یک پزشک عمومی استخدامی خود را صرف خدمات بهتر به بیمه گزاران نمایدو دیگر شاهد این موضوع نباشیم که پزشک حقوق بگیر تامین اجتماعی در نهایت یک ساعت ۷۰ مریض را با اکراه ویزیت کند و اکثرا آنها را به مطب شخصی خود ارجاع دهد. و همچنین بیماران برای گرفتن نوبت یک پزشک از ساعت ۵ صبح پشت درهای درمانگاه های تامین اجتماعی صف نکشند و بعد از سه ساعت تازه نوبت بگیرند و بعد از آن منتظر بمانند که دو ساعت دیگر پزشک تازه به در مانگاه بیاید.
آخر الامر اینکه تمامی سازمان های بیمه گر باید تجمیع و نیز رابطه پولی بین بیمار و پزشک کاملا قطع گردد و یا به حداقل برسد و سازمان های بیمه گر متولی رتق و فتق امور مالی مردم و پزشکان باشند تا از هزینه های سرسام آور ویزیت و یا جراحی بعضی پزشکان ، مردم رها شده و هر پزشکی که خدمات خود را در قالب قرارداد با سازمان های بیمه گر ارائه نداد، عملا از چرخه سلامت حذف گردد و نیز مردم با طیب خاطر و رضایت به هر پزشکی که تمایل دارند رجوع کنند و حق انتخاب و یا همان حقوق شهروندی مردم، دستخوش سیاست های جبری و قهری قرار نگیرد.


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید