ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۵ ق.ظ
سازمان بهداشت جهانی رسماً کرونا را بیماری «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد
در پی شیوع ویروس کرونا در بیش از ۱۲۰ کشور جهان، سازمان بهداشت جهانی بیماری کووید-۱۹ که از این ویروس ناشی می‌شود را یک بیماری «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری تحلیلی کافه حقوق به نقل از آسوشیتد پرس، سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه به‌طور رسمی بیماری کووید-۱۹ را یک بیماری «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.

بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون بیش از ۱۲۰ کشور در اقصی نقاط جهان درگیر ویروس کرونا (عامل بیماری موسوم به کووید-۱۹) شده‌اند و این وضعیت در نهایت سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته است که این بیماری به‌شدت مسری را بیماری همه‌گیر جهانی (pandemic) اعلام کند.

«تدروس آدانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی امروز چهارشنبه در یک نشست خبری در ژنو سوئیس در خصوص همه‌گیر شدن ویروس کرونا در جهان گفت: «سازمان بهداشت جهانی عمیقاً از میزان شیوع و شدت بیماری ناشی از این ویروس نگران است. بنابراین ما به این نتیجه رسیده‌ایم که بیماری کووید-۱۹ می‌تواند به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر جهانی شناخته شود.»

وی افزود: «همه کشورها کماکان می‌توانند وضعیت کنونی پیرامون این بیماری همه‌گیر را تغییر دهند؛ به شرط آن که بیماران احتمالی را کشف، آزمایش، قرنطینه و درمان کرده و مردم را در واکنش به این بیماری بسیج کنند.»
تاکنون بالغ بر ۱۲۲ هزار نفر در بیش از ۱۲۰ کشور جهان به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند که از بین آنها حدود ۴۴۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید