ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۴۱ ق.ظ
نیویورک تایمز گزارش داد: وضعیت اسفناک مهاجران در اردوگاه‌های مرزی یونان
یک روزنامه مشهور آمریکایی به بررسی وضعیت اسفناک زندگی مهاجران و پناهجویان خارجی در اردوگاه‌های واقع در مرز یونان پرداخته است.

به گزارش  خبرنگار گروه بین‌الملل پایگاه خبری تحلیلی کافه حقوق به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، یونان از اردوگاه‌های غیرقانونی و مراکز نگهداری در مرز خود به عنوان یک تاکتیک برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجران در سال ۲۰۱۵ استفاده می‌کند.

بر اساس این گزارش، دولت یونان در حال نگهداری مهاجران و پناهجویان خارجی در یک مرکز محرمانه و غیرقانونی پیش از اخراج آنها به ترکیه بدون انجام روند و روال قانونی است.

این یکی از شدیدترین و غیرانسانی ترین تدابیر و اقدامات اتخاذ شده برای مسدود کردن مرز اروپا به روی مهاجران و پناهجویان خارجی به شمار می رود و کارشناسان معتقدند که این اقدام مغایر با قوانین بین‌المللی است.

چندین مهاجر در مصاحبه های مختلف و متعدد اعلام کرده‌اند که توسط نیروهای نظامی و امنیتی یونان بازداشت شده و همه وسائل همراه آنها توقیف و ضبط شده است، بدون آنکه اجازه صحبت کردن با وکیل داشته باشند.

این در حالی است که مقام های ترکیه گفته‌اند که حداقل ۳ مهاجر طی دو هفته گذشته در حالی که سعی داشتند وارد یونان شوند، هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده اند.

این گزارش افزود: رویکرد یونان تاریک ترین نمونه از تلاش های اروپا برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجران در سال ۲۰۱۵ میلادی است. در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۸۵۰ هزار مهاجر غیرقانونی با عبور از مرز یونان به سایر کشورهای اروپایی رفتند و این مسئله موجب مخالفت شدید احزاب راستگرای افراطی در سراسر اروپا شد.

پیش از این ده ها هزار مهاجر و پناهجو در جزایر یونان اسکان داده شده‌اند و بسیاری از مردم یونان آنها را باری بر دوش دولت آتن می دانند، آن هم در شرایطی که اتحادیه اروپا نسبت به این مسئله بی تفاوت است.

دولت یونان از اقدامات خود دفاع کرده و آن را یک واکنش قانونی به اقدامات تحریک آمیز اخیر مقام های ترکیه ارزیابی کرده است. ترکیه از اواخر فوریه تاکنون هزاران مهاجر را به مرز مشترک خود با یونان منتقل کرده است.

مقام های یونانی گزارش های مربوط به کشته شدن مهاجران در مرز این کشور را تکذیب کرده‌اند. سخنگوی دولت یونان گفته است که این کشور بر اساس قوانین داخلی اش اقدام به بازداشت و اخراج مهاجران می کند.

یکی از مهاجران بازداشت شده در این مرکز مخفیانه و غیرقانونی در مرز یونان در تشریح وضعیت اسفناک این اردوگاه می گوید: برای مقام های یونانی، ما مثل حیوان هستیم.

انتهای پیام/


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید