ارتباط با ما
تبلیغات


پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۵۱ ق.ظ
مالیات کدام کسب و کار را باید بدهیم؟
یک تولیدکننده کفش با اشاره به موافقت دولت با تاخیر در پرداخت اقساط بانکی تا خردادماه سال آینده به دلیل شیوع کرونا گفت: هنوز این تصمیم به بانک ها ابلاغ نشده است اما با تنفس پرداخت وام ها و مالیات مشکل تولیدکنندگان حل نمی شود.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی کافه حقوق رضا ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم، با اشاره به سبد حمایتی دولت برای کمک به واحدهای تولیدی در شرایط شیوع  بیماری کرونا، اظهارداشت: متأسفانه در شرایط فعلی مشکلات واحدهای تولیدی به حدی بحرانی شده که نیازمند یک تصمیم جهادی برای رفع آنها است.

وی با بیان اینکه در این بسته به تولیدکنندگان برای پرداخت مالیات تا خردادماه ۹۹ فرصت داده شده، افزود: برای ما سوال است ما مالیات کدام کسب و کار را باید بدهیم امروز هیچ فروشی نداریم و دولت به جای ایجاد بازار برای فروش محصولات تولیدکنندگان صحبت از فرصت برای پرداخت مالیات می کند. مگر ما فروشی داشته ایم که باید مالیات آنها را پرداخت کنیم.

این تولیدکننده کفش با اشاره به مهلت پرداخت اقساط بانکی تا خردادماه سال آینده ، گفت: هنوز این تصمیم به بانک ها ابلاغ نشده است اما با تنفس پرداخت وام ها که کار حل نمی شود . دولت هیچ بسته حمایتی برای تولیدکنندگان نداشته و فقط با بیان این تصمیم ها سعی در حل مشکلات آنهم در ظاهر می‌کند.

ملکی تصریح کرد: امروز تولیدکنندگان منابعی برای پرداخت عیدی و سنوات کارگران خود ندارند که اگر در این رابطه راهکاری انجام شود حداقل ۵۰ درصد بحران فعلی صنایع برطرف خواهد شد. در این زمینه پیشنهاد می کنیم عیدی و سنوات سال ۹۸ به پایان اردیبهشت موکول شود تا واحدهای تولیدی امکان پرداخت آنها را داشته باشند.

 انتهای پیام/


آخرین مطالب
مشترک خبرنامه شوید